11Petrol Olimpija4/9
12Krka4/9

19.12.2018 /

Zvezda stotkom pobedila Galatasaraj (izjave)

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo pobedili Galatasaraj 100:83 u utakmici poslednjeg 10.kola grupe A Evrokupa. Najefikasniji Beron sa 20, Regland sa 18 poena i 12 asistencija i Simanić sa 17 poena. Zvezda treća u grupi sa skorom 6-4.
Košarkaši Crvene zvezde mts pobedom su okončali prvu fazu Evrokupa, pošto su u Iszanbulu ubedljivo savladali ekipu Galatasaraja rezultatom 100:83 (24:26,25:16,30:26,21:15).

Pred 1500 gledalaca u dvorani „Sinan Erdem" u Istanbulu najefikasniji kod crvenobelih koji su takmičenje u grupi A zavrpili sa 6 pobeda i 4 poraza, bili su Bili Beron sa 20, Boriša Simanić sa 17 i Reglend sa 18 poena i čak 12 asistencija.

U Istanbulu je viđena izjednačena borba samo u prvih 11-12 minuta prvog poluvremena, nakon toga crveno-beli su pojačali ritam i nošeni dobrom igrom i trojkama Berona i Simanića koji su još tokom prvog poluvremena bili dvocifreni po broju ubačenih poena, stigli do nešto osetnije prednosti, koja je nakon prvog poluvremena  iznosila +7 (49-42).

U drugom delu na parketu je postojao samo tim Crvene zvezde.  Već raspoloženom tandemu Beron-Simanić priključili su se Regland koji osim što je sjajno razigravao saigrače )12 asistencija) pogađao u serijama, kao i Perperoglu, Nenadić i Kešelj.

Već na ulasku u poslednju deonicu Zvezda je imala ogromnu prednost, koju je rutinskom igrom održala do kraja utakmice. Stoti poen ubacio je Dušan Ristić, a Zvezda je osim ubedljive pobede, nastavila i sa serijom dobrih rezultata (Breša, Mega, Galazasataj).

Reglan 18+12 asistencija, Čović, Kešelj 7,Perperoglu 10,Davidovac ,Nenadić 7, Lazić 5,Beron 20,Ristić 2,Simanić 17+6sk,Cirbes 6, Odžo 8+7sk.

U ekipi Galatasaraja najefikasniji je bio Najdžel Hejs sa 27 poena. Ekipa Crvene zvezde mts igrala je u Istanbulu bez krilnog igrača Mohameda Fajea koji je zaradio povredu skočnog zgloba u Sremskoj Mitrovici.

Trener KK Crvena zvezda mts Milan Tomić: „Odigrali smo po mom mišljenju bolje u drugom poluvremenu, nego u prvom delu. Nisam zadovoljan kako smo generalno odigrali meč jer smo dozvolili 83 poena, a to je mnogo, U redu, naš napad je bio dobar, ali odbrana je bila loša. Ukoliko želimo da budemo dobri u TOP 16 fazi, moramo da igramo bolje u odbrani. Naši nastupi tokom dosadašnje dela sezone su dobri, ali izgubili smo do Breše, Andoe I Monaka. I takve stvari se događaju, ako pogledate u svim grupama I sve timove, dešavaju se I takve stvari I porazi. Posebno kada smo mi u pitanju jer gradimo novi tim sa 10 novih igrača, jesmo izgubili neke mečeve, ali ali naš nastup generalno je bio korektan tokom cele prve faze. Ovom prilikom svima koji slave, želim da čestitam I veliku slavu Svetog Nikolu”.

Bili Beron: " Dobra pobeda na gostujućem terenu za nas I dobar završetak prve faze.  U dobrom smo ritmu sa dorbim samopouzdanjem I želimo da zadržimo taj nivo posebno samopouzdanja, I da iskoristimo sve što je bilo dobro večeras za naredne utakmice I narednu fazu, jer nas tamo očekuju neke vrlo teške utakmice. Imam sjajne saigrače koji su me pronalazili kada sam bio sam I kada je bilo potrebno. Zabavno je biti deo ove ekipe, posebno kada igramo timski, kao jedan, kada igramo dobru odbranu I dobru košarku

Ekipa Crvene zvezde mts vraća se u Beograd u četvrtak, a već u petak sledi put autobusom u Zagreb na meč 12.kola ABA lige sa Cibonom.