•  
    CZV   DDI
    70 : 73
    Oct 13, Thu 21.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 85
    Oct 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   FCB
    76 : 65
    Oct 26, Wed 19.00
  •  
    PAO   CZV
    70 : 59
    Oct 28, Fri 19.00
  •  
    CZV   BKN
    60 : 73
    Nov 4, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    83 : 72
    Nov 7, Mon 21.00
  •  
    UNK   CZV
    65 : 62
    Nov 10, Thu 17.00
  •  
    CIB   CZV
    70 : 91
    Nov 12, Sat 19.00
  •  
    BRO   CZV
    78 : 79
    Nov 15, Tue 20.00
  •  
    CZV   EA7
    83 : 70
    Nov 17, Thu 19.00
  •  
    CZV   KSK
    91 : 70
    Nov 21, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    100 : 79
    Nov 24, Thu 19.00
  •  
    OLP   CZV
    67 : 85
    Nov 28, Mon 18.00
  •  
    CZV   ZAL
    79 : 88
    Dec 2, Fri 19.00
  •  
    CZV   FMP
    93 : 62
    Dec 5, Mon 18.00
  •  
    FNB   CZV
    87 : 72
    Dec 8, Thu 19.45
  •  
    BUD   CZV
    54 : 77
    Dec 11, Sun 19.00
  •  
    CZV   MTA
    83 : 58
    Dec 15, Thu 20.00
  •  
    MZT   CZV
    73 : 83
    Dec 17, Sat 17.00
  •  
    OLY   CZV
    73 : 65
    Dec 20, Tue 20.00
  •  
    CZV   RMB
    82 : 70
    Dec 22, Thu 19.00
  •  
    CED   CZV
    91 : 95
    Dec 25, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSK
    78 : 67
    Dec 29, Thu 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    - : -
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    - : -
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    - : -
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    - : -
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    - : -
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    - : -
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    - : -
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    - : -
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    CZV   UNK
    - : -
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    DDI   CZV
    - : -
    Apr 7, Fri 19.00
Baskonia Vitoria
VS
KK Crvena zvezda
24. Januar 2017.
21:00
1Crvena zvezda mts19/0
2Partizan NIS15/4
3Cedevita13/6
4Budućnost VOLI13/6
5Cibona11/8
6Olimpija Ljubljana9/10
7Igokea9/10
8Mornar7/12
9FMP7/12
10Karpoš Sokoli7/12
11Mega Leks6/13
12Krka6/13
13Zadar6/13
14MZT Skopje Aerodrom5/14

VESTI

07.03.2016 /

Zvezda trijumfom obezbedila drugo mesto

Košarkaši Crvene zvezde Telekom u poslednjem kolu regionalnog takmičenja ostvarili su pobedu protiv Krke iz Novog Mesta rezultatom 77:67 (22:25, 18:9, 20:17, 17:16) i time obezbedili drugu poziciju i prednost domaćeg terena u polufinalnom meču protiv Cedevite
Izabranici Dejana Radonjića okončali su regularni deo ABA lige J.t.d trijumfom protiv slovenačke Krke rezultatom 77:67 (22:25, 18:9, 20:17, 17:16). Utakmicu u hali "Aleksandar Nikolić" pratilo je 1500 gledalaca, a najefikasniji u pobedničkom timu bili su Cirbes sa 21 i Kinzi sa 15 poena. U gostujućoj ekipi, najbolji pojedinac bio je Matic Rebec sa 12 poena.

Jović, Miler, Cirbes, Kinzi i Lazić bili su startnih pet za koje se odlučio trener Radonjić.

Nakon boljeg otvaranja meča gostiju, crveno-beli su unutrašnjom igrom Cirbesa i poenima sa poludistance Kinzija uspeli da preokrenu rezultat i dođu do prednosti 18:16. Slovenački tim je iskoristio nešto slabiju defanzivnu igru domaćina i do kraja prve četvrtine novom serijom došao do vođstva 25:22. 

Totalno drugačija slika viđena je u nastavku meča; rezervna petorka srpskog šampiona zaigrala je dosta agresivnije u odbrani, dozvolivši gostima samo 2 poena za 6 minuta igre, dok su crveno-beli postigli 13. Nastavio je regionalni šampion sa dobrom igrom i posle poena Jovića, trener Anzulović je zatražio minut odmora pri rezultatu 38:30. Do kraja poluvremena, košarkaši Zvezde su sigurnom igrom zadržali vođstvo 40:34. Najbolji je bio Cirbes sa 12 poena. U pauzi između poluvremena, publiku je zabavljao čirliding tim Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu.

Nekoliko atraktivnih poteza crveno-belih i trojka Kinzija donele su dvocifrenu prednost domaćem timu 48:38, u 24-om minutu meča. Delovalo je da su košarkaši Zvezde u potpunosti preuzeli kontrolu na utakmici, ali je slovenački tim serijom 8:0 smanjio na posed zaostatka i primorao trenera Radonjica na novi tajmaut. Usledio je ekspresan odgovor srpskog šampiona koji je novom serijom pred poslednju deonicu imao 60:51.

Kvalitet i duža klupa crveno-belih došli su do izražaja u četvrtoj četvrtini u kojoj su domaći košarkaši u potpunosti kontrolisali igru na oba kraja terena i ubrzo povećali prednost. U par navrata je Krka pokušala da se vrati u meč, ali je aktuelni šampion uvek pronalazio odgovor i na kraju došao do zasluženog trijumfa 77:67, kojim je obezbedio drugo mesto i prednost domaćeg terena u polufinalnom duelu protiv Cedevite.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 15, Rebić, Dangubić, Lazić 4, Simanić, Micić 2, Simonović 12, Gudurić 7, Jović 5, Miler 7, Cirbes 21(34 index), Štimac 4.

Nemanja Dangubić: "Veoma bitna pobeda za nas, znamo šta je donela, prednost domaćeg terena. Očekuje nas plejof i sigurno velika bobra za veliki cilj i znamo koliko smo za to radili. Raduje nas pozicija, pored svih problema tokom sezone. Imali smo kontrolu tokom utakmice, čestitao bih ekipi Krke na igri i okrećemo se narednoj utakmici."

Dejan Radonjić: "Pričao sam da ima značaj i za nas i za njih, Liga je napravila pomeranje i milim da je trebalo svi da igraju u isto vreme. Bili smo svesni da će ekipa Krke posle osvanjanja kupa i odlične igre protiv Mege da igra da pobedi, što se očekivalo na njihovu trenutnu situaciju. Oni su dobro otvorili meč, šutem spolja. Mi smo posle toga bitno popravili odbranu, uspeli da ih stignemo, narapvili prednost i mogli da budemo pametniji u napadu. Onda taj drugi period gde smo dosta dobro kontrolisali rezultat, osim jedan kratak period kada su nas su nas stizali, držali rezultat u našim rukama čitavo vreme uz naravno, opet, mogućnost pametne igre u nekim momentima, i u odbrani i u napadu, i došli do druge pozicije na kraju. Na kraju ovog regularnog dela koji je bio stvarno karakterističan za nas, veoma težak, sa puno momenata koji su mogli da utiču na to da se ne nađemo na drugoj poziciji. Izašli smo iz svih tih kriznih situacija dobro i uspeli da ne trpi ABA takmičenje našu želju i potrošnju igrajući u Evroligi. I evo posle 26 kola uprkos svemu smo došli do druge pozicije i s obzirom na sve moramo da budemo zadovojni. Očekuje nas evroligaški period, sa nekoliko mečeva istog nivoa u kratkom periodu, gde naravno želimo da budemo dobri. Znamo naravno da će biti izuzetno teško protiv Cedevite, pre toga imamo PAO u Areni. PAO koji je u sjajnoj formi trenutno, i koji je pobedama pokazao da su igrači koji su došli doneli puno kvaliteta, što se ovih dana moglo videti u pobedama protiv najboljih timova u Evropi, kao sto je Fenerbahče. U petak, Arena, pokušaćemo da se spremimo najbolje što možemo, pet kola do kraja. Situacija u grupi je takva da jedan rezultat ne znači definitivnu poziciju ili mogućnost da možemo da prepoznamo šta će se desiti, moraće da se igra do kraja i da se gleda od meča do meča. Tako da će biti dosta teško pored plejofa sa Cedevitom, imamo dva najteža gostovanja ove sezone, ali da bi došli do onoga što želimo, znamo da šampioni rade teške stvari. Nadam se da ćemo da izdržimo sve i da ćemo biti dobri do kraja sezone."

Prvi polufinalni meč protiv Cedevite na programu je 15. marta, a takmičenje u Top 16 fazi Evrolige, košarkaši Crvene zvezde Telekom nastavljaju u petak od 20h u "Kombank areni" protiv Panatinaikosa.