•  
    CZV   DDI
    70 : 73
    Oct 13, Thu 21.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 85
    Oct 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   FCB
    76 : 65
    Oct 26, Wed 19.00
  •  
    PAO   CZV
    70 : 59
    Oct 28, Fri 19.00
  •  
    CZV   BKN
    60 : 73
    Nov 4, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    83 : 72
    Nov 7, Mon 21.00
  •  
    UNK   CZV
    65 : 62
    Nov 10, Thu 17.00
  •  
    CIB   CZV
    70 : 91
    Nov 12, Sat 19.00
  •  
    BRO   CZV
    78 : 79
    Nov 15, Tue 20.00
  •  
    CZV   EA7
    83 : 70
    Nov 17, Thu 19.00
  •  
    CZV   KSK
    91 : 70
    Nov 21, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    100 : 79
    Nov 24, Thu 19.00
  •  
    OLP   CZV
    67 : 85
    Nov 28, Mon 18.00
  •  
    CZV   ZAL
    79 : 88
    Dec 2, Fri 19.00
  •  
    CZV   FMP
    93 : 62
    Dec 5, Mon 18.00
  •  
    FNB   CZV
    87 : 72
    Dec 8, Thu 19.45
  •  
    BUD   CZV
    54 : 77
    Dec 11, Sun 19.00
  •  
    CZV   MTA
    83 : 58
    Dec 15, Thu 20.00
  •  
    MZT   CZV
    73 : 83
    Dec 17, Sat 17.00
  •  
    OLY   CZV
    73 : 65
    Dec 20, Tue 20.00
  •  
    CZV   RMB
    82 : 70
    Dec 22, Thu 19.00
  •  
    CED   CZV
    91 : 95
    Dec 25, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSK
    78 : 67
    Dec 29, Thu 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    - : -
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    - : -
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    - : -
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    - : -
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    - : -
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    - : -
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    - : -
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    - : -
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    CZV   UNK
    - : -
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    DDI   CZV
    - : -
    Apr 7, Fri 19.00
Baskonia Vitoria
VS
KK Crvena zvezda
24. Januar 2017.
21:00
1Crvena zvezda mts19/0
2Partizan NIS15/4
3Cedevita13/6
4Budućnost VOLI13/6
5Cibona11/8
6Olimpija Ljubljana9/10
7Igokea9/10
8Mornar7/12
9FMP7/12
10Karpoš Sokoli7/12
11Mega Leks6/13
12Krka6/13
13Zadar6/13
14MZT Skopje Aerodrom5/14

VESTI

19.02.2016 /

Zvezda trojkama do polufinala

Košarkaši Crvene zvezde Telekom trijumfom protiv ekipe Smedereva 1953 rezultatom 89:44( 30:12, 17:12, 14:11, 28:9) započeli su odbranu “Kupa Radivoja Koraća”, koji se i ove sezone održava u Nišu

Tim Dejana Radonjića ubedljivo je savladao ekipu Smedereva rezultatom 89:44( 30:12, 17:12, 14:11, 28:9). Pred 3300 gledalaca u hali "Čair”, najbolji u redovima pobedničkog tima bili su Rebić sa 15 poena a Simanić, Gudurić i Micić su postigli po 10. U poraženom timu, Saša Đorđević je postigao 12 poena.

Pred punim tribinama na teren su izašli Rebić, Kinzi, Cirbes, Miler i Dangubić. Nakon furioznog starta 11:0 crveno-belih, gosti su posle tajmauta konačno ušli u meč i serijom 10:2 smanjili na posed zaostatka. Zonskom odbranom su pokušali gosti da održavaju priključak, ali je aktuelni branilac trofeja šuterskom klinikom uspeo da poveća prednost i na prvi odmor ode sa 30:12.

Bez mnogo problema u napadu za košarkaše Zvezde i uz dobar procenat šuta spolja, prednost je rasla iz minuta u minut, da bi na polovini druge deonice bilo 39:17 u korist crveno-belih. Svoje poene upisao je I Boriša Simanić, a na veliki odmor izabranici Dejana Radonjića otišli su sa 47:24. Najefikasniji pojedinac bio je Micić sa 10 poena.

Iako protivnik nije bio toliko atraktivan, crveno-beli su imali veliku podršku svojih navijača koji su uživali u potezima svojih ljubimaca. Gotovo čitavu drugu I polovinu treće deonice, trener Radonjić je odmarao startnih pet, i pored toga je srpski šampion održavao visoku prednost koja je pred poslednji period posle atraktivnog zakucavanja Dangubića iznosila plus 26, 61:35.

Ubrzo je razlika prešla plus 30, pokušavao je tajmautom trener Todorović da razbudi svoj tim, ali je razlika u kvalitetu jednostavno prevelika da bi se Smederevo na bilo koji način vratilo rezultatski u meč. Aktuelni šampion nastavio je kanonadu trojki kojima je meč mirno priveo kraju i pobedom 89:44 zakazao meč sa večitim rivalom.

KK Crvena zvezda Telekom : Kinzi 6, Rebić 15, Dangubić 8, Lazić 3, Simanić 10, Micić 10, Tejić 8, Simonović 3, Gudurić 10, Miler 6, Cirbes 4, Štimac 6.

Nikola Rebić:

"Hteo bih da se zahvalim ekipi Smedereva što je smogla snage i sredstava da odigra meč, uveličali su ovaj događaj. Što se tiče nas, imali smo probleme, dosta povreda i mali broj igrača na treningu, ali na nama je da se spremimo za Partizan i sve misli su usmerene na taj meč. U ovakvim utakmicama je najvažniji pristup, od samog starta smo igrali disciplinovano, i na kraju rutinski pobedili. Znamo šta derbi nosi, očekujem izuzetnu atmosferu i nadam se da će doći veliki broj navijača."

Dejan Radonjić:

„Želim da čestitam ekipi i timu Smedereva na rezultatu koji su postigli. Posle ovoga ne bi trebalo bilo šta analizirati, nego imamo prilike da vidimo u kakvom ambijentu živi moj kolega i njegovi igrači, i to ostavlja veći utisak u odnosu na priču o samom meču. U svakom slučaju im želim da nastave da se bore jer je to način da košarka živi, i da ti manji igrači prave igrače i da žive u nekom svom ambijentu i da na kraju svi imamo korist od toga, a najviše srpska košarka. Došli smo u Niš sa problemima, povredama, sa situacijom koja je izuzetno zabrinjavajuća, sa atmosferom posle Sutjeske do dolaska u Niš. Broj igrača koji su otišli, povrede, stvari koje smo uspeli da prebrodimo, bili smo i u nezavidnoj poziciji, ali su momci stisli zube i smogli snage da ozbiljno priđu duelu i plasiraju se u polufinale. Derbi je više od polufinala. U poslednjih 7 mečeva imaju šest pobeda, samo poraz u Podgorici. Tim koji je bio bolji u duelu koji smo imali pre nekoliko kola, gde je pokazao i kvalitet i sve ono što je potrebno da Partizan obezbedi opstanak, ali sad su već u drugoj situaciji, polufinale kupa, borba za petu poziciju u ABA ligi. Svesni smo da se igra protiv večitog rivala i kvalitetnog tima. Pokušaćemo da se pripremimo, da pružimo dobru partiju i pobedimo protiv Partizana. Ono što je definitnivno po zadnjim pregledima koji su obavljeni je da Stefan Jović neće nastupiti u Nišu i nadamo se da će biti spreman za Efes. Hvala navijačima koji su došli i napunili dvoranu i bilo je dobro vratiti im za sjajno navijanje večeras."

U polufinalnom meču koji je na program sutra od 21h, košarkaši Crvene zvezde Telekom sastaju se sa Partizan NIS-om.