•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

08.03.2018 /

Zvezda u Barseloni - rasterećeno do dobrog rezultata

Košarkaši Crvene zvezde mts od srede se nalaze u Barseloni gde ih u petak u čuvenoj dvorani "Blaugrana" očekuje meč 25.kola Evrolige.
Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali su u sredu u Barselonu na utakmicu 25.kola Evrolige sa istoimenim klubom.

Crveno-beli su put Španije krenuli dan ranije, zbog  štrajka aviokompanije i kontrole leta na aerodromu u Rimu, pa će imati dovoljno vremena za pripremu utakmice sa Barselonom, ekipom  koju je sredinom februara kao trener preuzeo Svetislav Pešić, i sa svojim novim-starim timom stigao do trofeja u kupu.

Crvena zvezda je u prvom ovogodišnjem susretu savladala Barselonu u Beogradu 90:82, i stigla tada do prve pobede u novoj evroligaškoj sezoni. Sada će u „Blaugrani" tražiti šansu za 11.pobedu:

I pored činjenice da Barselona ima manje šanse za prolazak u plej of, verujem da će odigrati takmičarsku utakmicu. Delom i zbog utiska iz prvog meča. Od tog trenutka mi smo odigralo već preko 50 utakmica u ovoj sezoni, promenilo se dosta toga u obe ekipe. I kod njih, ali i u našim redovima gde su igrači dobili svoje uloge, odnosno iskristalisalo se šta je čiji posao.  Ipak, osigurali smo prvo mesto pred plej of ABA lige, i sa te strane smo maksimalno rasterećeni.  Upravo i zbog toga želimo da odigramo dobar meč, i da iz te rasterećenosti pokušamo da dođemo do dobrog rezultata i ostanemo u trci za plej of. U Barseloni, dolaskom trenera Pešića, koji je odmah osvojio „kup Kralja", vide se mnogobrojni pozitivni pomaci.  Defanzivno ekipa je podigla nivo, i podizaće kompletno formu za nacionalno prvenstvo . Iako su imali neke poraze u Evroligi posle velikih pobeda u kupu, očekujem da će sigurno odigrati u mnogo boljem ritmu duel sa nama. Krenuli smo kompletni , Dangubić je sa nama, a odluku o sastavu ćemo doneti na dan utakmice" rekao je trener crveno-belih Dušan Alimpijević.



Nemanja Dangubić: „Sigurno da u svakoj utakmici želimo da dodjemo do pobede, pa i u narednom meču sa Barselonom. Oni sa druge strane, iako imaju izuzetno kvalitetan sastav, imali su svojih problema. Mi želimo da odigramo kvalitetan meč, da odigramo mirno, skoncentrisano jer jer samo tako možemo do pobede. Jesmo ih pobedili u prvoj utakmici, ali dosta toga se promenilo od tog našeg susreta, tu je sada i trener Pešić, osvojili su kup kralja, vide se veliki pomaci u njihovoj igri. Neće nam biti lako, ali posle Laktaša, gde smo osigurali prednost domaćeg terena u plej ofu regionalnog takmičenja, ulazimo bez pritiska, ali svakako želimo da se prikažemo u dobrom svetlu" rekao je bek crveno-belih koji se vraća u tim u pravom trenutku pred odlučujuće mečeve u ABA ligi.

Ekipa Crvene zvezde mts trenirala je u sredu uveče u „Bralugrani" uradiće to i u četvrtak u vreme utakmice, kao i na dan meča, kada je po pravilz zakazan šuterski trening u dvorani kapaciteta 5000 mesta.

Meč Barselona Lassa – Crvena zvezda mts igra se u petak od 21 sat. Povratak ekipe u Beograd zakazan je za subotu u prepodnevnim časovima.