•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
  •  
    FMP   CZV
    62 : 77
    May 22, Wed 20.00
  •  
    OKK   CZV
    78 : 93
    May 25, Sat 17.00
  •  
    CZV   BOR
    86 : 58
    May 29, Wed 18.00
  •  
    CZV   MEG
    83 : 72
    Jun 2, Sun 19.00
  •  
    MEG   CZV
    91 : 96
    Jun 4, Tue 19.00
  •  
    CZV   PAR
    98 : 94
    Jun 10, Mon 10.00
  •  
    PAR   CZV
    73 : 72
    Jun 12, Wed 19.00
  •  
    CZV   PAR
    96 : 90
    Jun 15, Sat 19.00
  •  
    PAR   CZV
    75 : 76
    Jun 17, Mon 18.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

08.06.2017 /

Zvezda u finalu Superlige Srbije

Košarkaši Crvene zvezde mts plasirali su se u finale Mozzart Superlige Srbije. Crveno-beli su bili bolji od Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici u drugom polufinalnom meču plejofa rezultatom 75:84 (20:28, 13:19, 27:20, 5:17).
Košarkaši Crvene zvezde mts izborili su priliku da brane trofej namenjen prvaku Srbije. Crveno-beli su iskoristili prvu meč loptu i u drugom meču polufinalne serije Mozzart Superlige Srbije savladali Mega Leks rezultatom 84:75. Zvezda je na taj način slavila 2:0 i čeka svog rivala u finalu prvenstva Srbije, a protivnik će joj biti bolji iz drugog polufinalnog para u kom se sastaju FMP i Partizan Nis. 

Zvezda je od početka do kraja meča kontrolisala utakmicu, tokom najvećeg dela meča imala prednost i može se reći prilično rutinski savladala Mega Leks. Rutinski da, ali ne i lako. Crveno-beli su protiv sebe imali veoma motivisanog rivala koji je želeo da bar produži seriju. Ipak, Zvezda je imala jasan cilj i njemu je težila tokom čitavog meča. Iskoristila je prednost u reketu, odigrala odbranu na prepoznatljivom nivou u poslednjoj deonici, a Čarls Dženkins je povukao kada je bilo potrebno i serijom poena u završnici meča prelomio meč u korist svoje ekipe. 

Na početku meča igralo se u žestokom ritmu. Obe ekipe trudile su se da ubrzaju napade koliko je to moguće i tražili brza rešenja. Crveno-beli su se i ovom meču opredelili da teret napada spuste pod obruč. Baš kao i u prvom polufinalnom meču, blistao je Kuzmić. Centar crveno-belih je u ranoj fazi meča zabeležio osam poena, a gde je on stao, nadovezao se Tompson koji je za šest minuta na parketu upisao sedam koševa.

Ipak, motivisani domaćin je parirao. Za to je bio zadužen odličan šut iz igre Mega Leksa pa je prva četvrtina okončana sa velikim brojem poena. Zvezda je u tom odnosu snaga bila za nijansu bolja i nakon prvih deset minuta imala dva poena prednosti (26:28). 

Druga deonica donela je nešto drugačiju igru. Crveno-beli su zaigrali agresivnije u odbrani i usporili ritam meča. Za sedam minuta igre u nastavku Mega Leks je uspeo da postigne šest poena pa je nakon zakucavanja Milka Bjelice Zvezda stekla prvo dvocifreno vođstvo (32:42). Domaćin je preko Jaramaza pokušala da se rezultatski vrati u egal, ali su crveno-beli odgovorili i zadržali visoko vođstvo pred veliki odmor – 39:47.

Zvezda je odlično započela drugu deonicu. Predvodio je Milko Bjelica sa dve brze trojke, a nakon poena Luke Mitrovića crveno-beli su stekli najveće vođstvo – 43:58. Ipak, Mega Leks nije odustajao. Jaramaz je pokrenuo seriju sa pet brzih poena, nastavio je Rebić, a onda je domaćin sa još dve trojke produžio seriju na 16:0 i stekao prvo vođstvo posle dugo vremena (59:58). 

Izuzetno važnu trojku pogodio je tada Branko Lazić, karakteristično iz svog ugla.  Usledili su poeni Tompsona i Gudurića pa je Zvezda povratila sigurno vođstvo – 59:65. Međutim, na seriju crveno-belih odgovor je ponovo imao domaćin pa je u nastavku viđena rezultatska neizvesnost. Zvezda je na poslednju pauzu otišla sa minimalnim vođstvom – 66:67. 

Crveno-beli su ušli odlučnije u poslednju deonice. Odbrana predvođena Brankom Lazićem je bila znatno agresivnija i to se odrazilo i na rezultat. Nakon Gudurićeve trojke, prve na utakmici crveno-beli su otišli na plus šest (68:74). Ipak, Zvezda je propustila nekoliko prilika da se rezultatski odvoji, a odgovorio je Mušidi svojom trećom trojkom. 

Zvezdino vođstvo je čuvala izvanredna odbrana, a nedostajalo je da se razigra neko u napadu. Crveno-beli su kreirali dobre pozicije, ali lopta praktično nije želela u koš. Nešto lošiji napadački niz prekinuo je Čarls Dženkins sa dva karakteristična polaganja. Izabranici Dejana Radonjića su na dva i po minuta pre kraja imali sedam poena viška i dobru situaciju da zabeleže novi trijumf (71:78). 

Odlična odbrana bila je zadužena da se meč rutinski privede kraju. Mega Leks je ubacio samo pet poena u poslednjem kvartalu i Zvezda je sigurno obezbedila trijumf koji je značio i plasman u finale Mozzart Superlige Srbije. 

Mega Leks – Crvena zvezda mts 75:84 (20:28, 13:19, 27:20, 5:17)

Mega Leks: Mušidi 9 (6sk), Rebić 12 (5sk, 4as), Čarapić 2, Jaramaz 14, Spasojević 13, Musić, Čančar, Simeunović 9 (5sk), Novak 8 (11as, 7ul), Kapetanović, Samardžiski 8 (4sk).

Crvena zvezda mts: Volters, Tompson 15 (6sk), Dangubić 6, Mitrović 9 (6sk), Lazić 7, Dobrić, Simonović, Dženkins 14, Gudurić 7 (5as), Jović 7 (5as), Kuzmić 10, Bjelica 9 (4sk).