2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5

04.02.2016 /

Zvezda u finišu "ispustila" Darušafaku

Košarkaši Crvene zvezde Telekom poraženi su na gostovanju ekipi Darušafake rezultatom 69:66 ( 21:19, 20:18,14:17,14:12) i posle šest odigranih kola imaju po tri pobede i tri poraza.
U okviru šestog kola Top 16 faze Evrolige, jedini srpski predstavnik borio se do samog kraja meča i propustio nekoliko prilika za produžetak, pa je Darušafaka slavila rezultatom 69:66( 21:19, 20:18,14:17,14:12). Pred 4600 gledalaca u "Volkswagen areni” u gostujućem timu najbolji su bili Kinzi sa 16 poena i Vladimir Štimac sa dabl-dabl učinkom od 11 poena i 10 skokova. U domaćem timu Erden je postigao 14 poena.

Startna petorka Jović, Cirbes, Dangubić, Miler i Kinzi odlično je otvorila meč, posebno u defanzivnom segmentu gde su dozvolili samo 6 poena za 5 minuta igre, a uspeli da postignu 12. Ipak, preiskusna turska ekipa napravila je seriju 5:0, Kinzi na drugoj strani odgovorio šutem sa poludistance za 14:11 i prvi TV tajmaut. Finiš prve deonice u potpunosti je pripao domaćinu koji je iskoristio konfuziju u Zvezdinom napadu i uspeo da preuzme vođstvo posle prvih deset minuta 21:19.

Rezervna petorka crveno-belih sjajno je otvorila drugu četvrtinu, Gudurić i Štimac su lepo kombinovali u igri dva na dva i serijom 7:2 primorali trenera Mahmutija na novi tajmaut. Dosta izjednačen meč, velika borba na obe strane terena i smena u prednosti obeležila je nastavak duela u kome su crveno-beli vodili 34:31 nešto manje od četiri minuta pre kraja deonice. Sama završica poluvremena pripala je Darušafaki koja je serijom 10:3 preuzela vođstvo i na veliki odmor otišla sa 41:37. Najbolji pojedinac bio je Kinzi sa 9 poena.

Uvodnih pet minuta drugog poluvremena u potpunosti su pripali gostujućem timu koji je odlično zatvorio reket i vratio prednost 47:45. Veliki problem za crveno-bele bile su lične greške, jer su Cirbes i Miler na sredini treće deonice imali po 4. Štimac je odlično iskoristio svoju šansu i sa 5 vezanih poena vratio rezultat u egal, 52:52, dva minuta pre kraja. Pred poslednju četvrtinu bilo je 55:54 za Darušafaku.

Čak bez ijednog člana prve petorke borili su se crveno-beli na početku poslednje deonice i posle tri minuta igre imali su prednost 60:57.Šest nula seriju turskog tima prekinuo je Simonović svojom drugom trojkom i vratio nerešen rezultat. U narednih nekoliko minuta igralo se koš za košem, Cirbes je promašio oba penala, a na drugoj strani posle dva skoka u napadu, Arslan je postigao trojku za 69:66, minut pre kraja. Veliki broj prilika i šuteva imali su crveno-beli da izbore produžetak, ali lopta jednostavno nije htela u koš i Darušafaka je na kraju došla do prve pobede u Top 16 fazi rezultatom 69:66.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 16, Rebić, Dangubić 6, Lazić 2, Micić 4, Tejić, Simonović 6, Gudurić2, Jović 6, Cirbes 8, Štimac 11+10sk.

Dejan Radonjić, trener KK Crvena zvezda Telekom:

"Pre utakmice znali smo da će Darušafaka sve pokušati da dođe do pobede. U prvom poluvremenu nismo bili dobri kako sam očekivao. U nastavku smo bili dosta bolji defanzivno. Imali smo problema sa ličnim greškama, pa smo morali da tražimo alternativna rešenja u napadu. U završnici meča, Darušafaka je bila mnogo bolji tim. U poslednjem minutu dozvolili smo dva ofanzivna skoka, promašili dva slobodna bacanja i imali šut za produžetak. To su bile krucijalne stvari u porazu."

Crveno-beli gostuju u nedelju od 17h ekipi Igokee u ovkiru 23. kola ABA lige J.t.d.