13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

11.12.2016 /

Zvezda u ''Morači'' potvrdila dominaciju

Košarkaši Crvene zvezde mts okončali su prvi deo sezone u ABA ligi bez poraza. U derbiju 13. kola regionalnog takmičenja crveno-beli su savladali Budućnost u Podgorici rezultatom 54:77 (18:23, 10:21, 18:16, 8:17).
Košarkaši Crvene zvezde mts nastavili su dominaciju u ABA ligi. Nakon 13 kola, odnosno mečeva sa svim protivnicima u regionalnom takmičenju, crveno-beli i dalje ne znaju za poraz. U derbiju kola ABA lige izabranici Dejana Radonjića nisu dozvolili bilo kakvu neizvesnost. Tradicionalno teško gostovanje u ''Morači'', u kojoj je Zvezda ostvarila samo jednu pobedu u poslednjih osam godina, ovog puta je besprekorno okončano. Crveno-beli su dominirali od prvog do poslednjeg minuta i na kraju savladali Budućnost rezultatom 54:77 (18:23, 10:21, 18:16, 8:17). Podgoričani su vodili samo 2:0, crveno-beli uzvratili serijom 13:0 i nakon toga je sve proteklo u znaku dominacije Crvene zvezde.

Pored fantastične igre izabranika Dejana Radonjića, posebno raduje i povratak na parket kapitena Luke Mitrovića i Marka Gudurića. Trener crveno-belih im je dozirao minutažu, ne želeći da ih izlaže većem riziku.

Zvezda je perfektno otvorila utakmicu. Nakon uvodnih dva poena Markusa Vilijamsa, crveno-beli su zaigrali izuzetno čvrsto u odbrani i sprečili Budućnost da postigne koš u naredna četiri i po minuta. Na drugoj strani napad je odlično funkcionisao. Izabranici Dejana Radonjića su imali samo jedan promašaj iz igre u uvodnim trenucima igre. Semafor je jasno pokazivao odnos snaga jer je Zvezda već na polovini prvog perioda stigla do dvocifrenog vođstva (13:2).
Odličan ritam u napadu crveno-belih je malo opao, a brzo ispunjen bonus je donosio rivalu poene sa linije penala. Budućnost se približavala i nakon trojke Ovena Klasena prišla na tri poena zaostatka (19:16).

Odgovor Zvezde bio je u dobroj odbrani jer je raspoloženi Čarls Dženkins ukrao loptu i nakon toga iznudio nesportsku ličnu grešku, a Volters je potom pogodio dva slobodna bacanja i odvojio svoju ekipu na sedam poena prednosti (23:16).

Volters je bio u sjajnom ritmu i čuvao je prednost crveno-belih. Šest vezanih poena, a potom i asistencija za trojku Bjelice, uz odličnu odbranu bili su odgovor na sve pokušaje Podgoričana da se rezultatski vrate. Na seriju Amerikanca nadovezali su se povratnici na parket Mitrović i Gudurić, a odbrana je i dalje funkcionisala besprekorno. Kako je vreme prolazilo, prednost crveno-belih je rasla. U završnici drugog perioda crveno-beli su došli do najvećeg vođstva jer je semafor pokazivao (44:26).

Zvezdina odbrana odlično je funkcionisala i početkom drugog poluvremena. Za tri minuta igre Budućnost nije postigla poen, a nakon koša Čarlsa Dženkinsa iz tranzicije crveno-beli su stekli više od 20 poena prednosti (49:38). Ipak, Budućnost je uzvratila. Sa linije penala, ali i šutem za tri domaćin je napravio seriju 9:0, ali je Zvezda ponovo imala odgovor. Ovog puta u vidu ofanzivnog skoka pa su nakon uhvaćenih lopti poentirali Ognjen Kuzmić i Marko Simonović i time nadomestili nešto lošiji šut u tim trenucima. Posle još jednog skoka u napadu, ovog puta Lazića i potom poena Kuzmić, crveno-beli su 12 minuta pre kraja stekli ponovo najveću prednost (58:37).

Mimo svih očekivanja, činilo se da crveno-beli polako rešavaju pitanje pobednika, ali je Budućnost ponovo odgovorila serijom 9:0. To je bio samo poziv na oprez jer su izabranici trenera Dejana Radonjića ponovo stegli odbranu i pametnim rešenjima u napadu ponovo povećavala prednost. Pogađali su Lazić, Simonović i Gudurić. Nakon trojke Simonovića razlika je opet iznosila plus 21 (71:50). Ovog puta samo tri i po minuta pre kraja. Tada je svako pitanje pobednika definitivno bilo rešeno i crveno-beli su uspeli čak i da povećaju razliku.

Zvezda je napravila fantastičnu uvertiru pred novi meč u Evroligi. U četvrtak u dvorani '''Aleksandar Nikolić'' gostuje izraelski Makabi. Novi spektakl je zagarantovan, a crveno-beli su na najbolji mogući način uputili navijačima poziv na novi evroligaški megdan.

Budućnost Voli – Crvena zvezda mts 54:77 (18:23, 10:21, 18:16, 8:17)

Budućnost Voli: Rejnolds 11, Vilijams 8, Su. Šehović 2, Džejms 8 (9sk), Subotić 5, Se. Šehović 3, Gordić, Ilić, Klasen 7 (7sk), Nikolić 6 (6sk), Popović 4, Vranješ.

Crvena zvezda mts: Volters 10, Dangubić 1 (6sk), Mitrović 4 (4sk), Lazić 4 (4sk), Simanić, Dobrić, Simonović 10, Dženkins 11 (5ul), Gudurić 9, Jović 7 (8as, 6sk), Kuzmić 13 (4sk), Bjelica 8 (4sk).