•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Fenerbahce Dogus
VS
KK Crvena zvezda
19. Decembar 2017.
18:45
1Crvena zvezda mts10/2
2Budućnost VOLI10/2
3Cedevita9/3
4Partizan NIS6/6
5Zadar6/6
6FMP5/7
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Igokea5/7
10Mega Bemaks4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/10






VESTI

15.05.2017 /

Zvezda ubedljiva protiv Spartaka

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su još jednu sigurnu pobedu u Mozzart Superligi Srbije. U 8. kolu prvenstva Srbije savladan je Spartak iz Subotice rezultatom 89:60 (28:16, 18:7, 19:20, 24:17).

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su i osmu pobedu u Mozzart Superligi Srbije. Crveno-beli su do još jedne rutinske pobede došli u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ protiv Spartaka iz Subotice rezultatom – 89:60.

Zvezda je jako brzo uspostavila svoj ritam, brz protok lopte rezultovao je sa velikim brojem odličnih pozicija za šutere pa su procenti bili na visokom nivou. Kada se u drugoj deonici odličnom napadu pridružila prepoznatljiva odbrana, prednost je samo rasla. Sve do plus 22 polovinom drugog perioda (38:16) i može se slobodno reći da je nakon 15 minuta utakmice pitanje pobednika rešeno.

Ipak, izabranici Dejana Radonjića nisu dozvolili bilo kakvo opuštanje. Ostvarili su reklo bi se sve ciljeve, rotiran je veliki broj igrača i zadržana svežina za četvrtak. Tada je na programu ’’večiti derbi’’, a domaćin će biti Partizan Nis.

Za Zvezdu su u ovom meču nastupili svi igrači, a najefikasniji je bio Nejt Volters sa 15 poena. Uz njega dvocifreni su bili Ognjen Dobrić sa 12, dok su Čarls Dženkins i Milko Bjelica postigli po 11 koševa.

Od početka meča Dejan Radonjić je imao jasan plan da što više rotira igrače. Česte izmene doprinele su visokom ritmu u kom su crveno-beli igrali, a igra u napadu je bila gotovo besprekorna. Zvezda je promašila samo jednom za dva poena i pogodila tri trojki iz šest pokušaja u prvoj deonici.

S toga, osim uvodnih par minuta ravnopravne borbe, u nastavku se igralo u ritmu crveno-belih. Pokazatelj sjajnog protoka lopte u napadu bilo je 28 poena u košu Spartaka i to uz deset asistencija (28:16).

Već na početku drugog perioda ušao je Ognjen Dobrić što je značilo da je Zvezdina rotacija već u 11. minutu utakmice brojala deset igrača. Energija u odbrani je bila još veća. Gosti iz Subotice nisu mogli do koša pet minuta, a Zvezdin napad je i dalje veoma dobro funkcionisao. Nakon trojke Dobrića razlika je dosegla najvećih plus 22 (38:16).

Do kraja perioda igralo se u sličnom ritmu i razlika je bez većih problema očuvana (46:23).

Drugo poluvreme nije imalo preterani rezultatski značaj. Zvezda je sa uspehom održavalo stečenu prednost iz prva dva kvartala, a prioritet su i dalje bile česte rotacije igrača i isprobavanje taktičkih zamisli.

Rezultat nije ispaštao, naprotiv. Igrači Spartaka su se borili i pružali svoj maksimum, ali je kvalitet bio na drugoj strani. Crveno-beli su uspešno odbijali svaki potencijalni nalet rivala. Zvezda je dominirala u reketu, o čemu je najbolje svedočio izvanredan procenat šuta za dva poena.

Do kraja meča su svi igrači dobili šansu, prednost je očuvana bez bilo kakvih problema. Na kraju, iznosila je i plus 29 u samoj završnici meča (89:60) nakon poena Ognjena Kuzmića iz reketa. To je bio i konačan rezultat na meču.

Crvena zvezda mts – Spartak 89:60 (28:16, 18:7, 19:20, 24:17)

Crvena zvezda mts: Volters 15, Tompson 6, Dangubić 4, Mitrović 4 (6sk), Simanić 2, Dobrić 12 (8sk, 5as), Simonović 8, Dženkins 11, Gudurićć 8, Jović 4 (7as), Kuzmić 6 (5sk), Bjelica 11.

Spartak: Matić 11, Jovišić 7, Prlja 5, Nikolić 3, Kesar 10, Miščević 7, Jelenić 14, Kuridža, Fekete 3.