11Igokea3/5
12Mornar2/6

17.11.2018 /

Zvezdina ’’stotka’’ čuva vrh tabele

Košarkaši Crvene zvezde mts i dalje imaju stoprocentan učinak u regionalnom takmičenju. U 8. kolu ABA lige crveno-beli su savladali Mornar iz Bara rezultatom 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12).
Košarkaši Crvene zvezde mts vratili su se na pobednički kolosek. Izuzetno dobrom partijom na oba kraja terena, crveno-beli su kontrolisali gotovo svih 40 minuta utakmice u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ i na kraju prilično ubedljivo savladali Mornar iz Bara rezultatom 104:71-

Izabranici Milana Tomića odigrali su meč 8. kola ABA lige sa mnogo energije, a tome su doprinele i česte rotacije, kao i izuzetan doprinos mladih košarkaša. Ovom pobedom Crvena zvezda je učvrstila mesto na vrhu tabele regionalnog takmičenja i ostala jedina neporažena ekipa sa skorom 8-0.

Obe ekipe otvorile su šuterski izuzetno dobro utakmicu, a u redovima crveno-belih prednjačio je Bili Beron koji je postigao za šest minuta osam poena. Međutim, Mornar je odolevao, bar sve do same završnice prvog perioda. Čvrsta odbrana izabranika Milana Tomića usporila je ritam Barana i bila okosnica serije 7:0 kojom je Crvena zvezda zatvorila prvi kvartal – 23:16.

Agresivna odbrana bila je recept i na početku drugog perioda. Mornar je za nešto više od tri minuta postigao četiri poena pa je Zvezda nakon trojke Boriše Simanića stekla i prvo dvocifreno vođstvo na meču. Usledila je ukradena lopta Filipa Čovića i sjajna asistencija za polaganje Nemanje Nenadića, a potom i slobodna bacanja Dušana Ristića za do tada najvećih plus 15 – 35:20.

Crveno-beli su bili u odličnom ritmu. Odbrana je bila na zaista visokom nivou, a raznovrsna napadačka rešenja onemogućili su Barane da uspore zahuktalu Crvenu zvezdu. Sjajne role mladih snaga Ristića, Dobrića, Simanića... Čuvale su visoko vođstvo koje je na poluvremenu iznosilo plus 18 – 50:32.

Braun i Voler su u nastavku igre ubrzali igru Mornara i sa teškim šutevima uspeli da smanje prednost. Dve izrazite trojke u tim trenucima pogodio je Bili Beron, a sa iste razdaljine pogodio je i Filip Čović nakon ofanzivnog skoka Branka Lazića pa je Zvezda ponovo stekla 15 poena prednosti – 69:54.

Mlade snage Crvene zvezde iznele su teret i nastavka utakmice. Izuzetno dobre role imali su Nemanja Nenadić i Dušan Ristić u poslednjoj deonici, a centar Crvene zvezde zadavao je puno problema rivalu. U takvom odnosu snaga Zvezda je samo povećavala svoje vođstvo koje je iznosilo i plus 33 u jednom trenutku kada je Marko Kešelj pogodio trojku za 102:69.
Crvenu zvezdu sada očekuje gostovanje Andori u 8. kolu Evrokupa, a potom i ’’večiti derbi’’ u ABA ligi naredne subote.

Crvena zvezda mts – Mornar Bar 104:71 (23:16, 27:16, 25:27, 29:12)

Crvena zvezda mts: Regland 9 (9as), Čović 6 (5as), Kešelj 6, Nenadić 8 (6sk), Lazić 4, Faje 5, Beron 18, Dobrić 8, Ristić 14 (5sk), Simanić 11, Cirbes 2, Odžo 16 (10sk).

Milan Tomić, KK Crvena zvezda mts:

’’Jedino što mogu da kažem za ovu utakmicu je treća četvrtina gde smo primili 27 poena. To je jedini detalj koji je bio negativan. Ostalo sve mislim da su igrači uradili kako smo rekli pre utakmice, a mislim da smo imali priliku da gledamo jednu kvalitetnu partiju u kojoj je Zvezda imala 26 asistencija i 23 ofanzivna skoka’’