•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olympiacos
26. Januar 2018.
19:00
1Budućnost VOLI15/2
2Crvena zvezda mts14/3
3Cedevita13/4
4Mornar10/7
5Partizan NIS9/8
6FMP8/9
7Zadar8/9
8Igokea6/11
9Cibona6/11
10Mega Bemaks5/12
11Petrol Olimpija5/12
12MZT Skopje Aerodrom3/14






VESTI

05.01.2018 /

Zvezdina granitna odbrana slomila Žalgiris

Košarkaši Crvene zvezde mts odigrali su gotovo besprekornu utakmicu i savladali Žalgiris iz Kaunasa. Crveno-beli su nošeni publikom bili bolji od prvaka Litvanije rezultatom 77:65 (16:18, 17:13, 15:14, 29:20)
Hrabro. Snažno. Borbeno. U te tri reči može se najbolje opisati igra košarkaša Crvene zvezde mts protiv Žalgirisa u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’. Litvanci su došli kao ekipa koja je vezala pet pobeda, uključujući i trijumfe protiv kandidata za najviši plasman – Fenerbahčea u Istanbulu i Olimpijakosa u Kaunasu. 

Međutim, petak 05.01.2018. godine bio je rezervisan za šampiona Srbije i ABA lige. Energija sa tribina prenela se na najbolji mogući način na crveno-bele. Žalgiris, koji u Evroligi prosečno ubacuje preko 81-og poena, sveden je na svega 65 poena. Želja za trijumfom izabranika Dušana Alimpijevića je bila ogromna, rezultovala je fantastičnom energijom na terenu i na kraju prilično ubeldjivim trijumfom – 77:65. 

Blistali su Dejan Davidovac i Tejlor Ročesti. Ubacili su zajedno čak ... Ali doprinos Branka Lazića i Pere Antića u odbrani ne bi objasnila nikakva statistika. U ovakvoj pobedi je nepošteno pomenuti bilo kog individualca jer je Zvezda još jednom pokazala da je TIM.  

Na krilima velike energije sa tribina crveno-beli su ušli izrazito motivisano u utakmicu. Sjajna odbrana koju je predvodio kapiten Lazić i odličan ofanzivni skok doneli su početno vođstvo 8:2 nakon Dangubićeve trojke. Ipak, Žalgiris je pokazao zašto se tako visoko kotira na tabeli Evrolige. Pangos se razigrao, a odličan doprinos dao je i prekaljeni Beno Udrih. Gosti su serijom 10:2 preuzeli vođstvo (10:12).

Agresivne odbrane sa obe strane nisu dozvolili neku novu seriju. Igralo se koš za koš, a prednost od dva poena Litvanci su zadržali do kraja prve deonice (16:18). 
Ogromna borba nastavila se i u drugom periodu. Svaki koš je bio zlata vredan jer su odbrane obe ekipe bile na izuzetnom nivou. Crveno-beli su nadoknađivali lošiji procenat šuta ofanzivnim skokom i sjajnom odbranom. To je bio prelomni faktor da odu na poluvreme sa dva poena prednosti (33:31).

Početak trećeg perioda ličio je na početak utakmice. Zvezda je primala energetski impuls sa tribina, a poeni Ročestija i Bjelice doneli su najveće vođstvo izabranicima Dušana Almpijevića na utakmici (38:31). 

Zvezdina agresivna odbrana ovog puta nije dozvolila kontra seriju. Ogromna energija u defanzivi konačno je naplaćena na drugoj strani parketa nakon Lesorovog zakucavanja za novo najveće vođstvo (48:39).

Ipak, snažni Žalgiris je vezao šest poena i smanjio vođstvo na ’’minus’’ tri pred poslednji kvartal (48:45). Na početku četvrte deonice nova trojka Pangosa je odvela meč u potpuni egal (48:48). 

Konačno je stigao šut, i to kao poručen u pravom momentu. Trojka Ročestija, trojka Davidovca propraćene odličnim odbranama. Za tili čas Zvezda je ponovo došla na plus šest (56:50). Usledila je još jedna veličanstvena odbrana Pere Antića koja je iznedrila nesportsku ličnu grešku, a samim tim dva slobodna bacanja i posed za crveno-bele. 

A, onda Dejan Davidovac! Nova trojka i Zvezda je na šest minuta pre kraja imala prvo dvocifreno vođstvo (60:50). 

Davidovac je zaista bio neverovatan. Iskočio je iz fantastične timske igre i začinio brilijantnu partiju sa dve blokade i još jednom trojkom (63:52).

Zvezda je sve držala u svojim rukama. Prava euforija je nastala na tribinama, a izabranici Dušana Alimpijevića su zadržali mirnu glavu. Prednost je sačuvana do poslednjeg zvuka sirene bez većih problema.

Crvena zvezda mts – Žalgiris 77:65 (16:18, 17:13, 15:14, 29:20)

Crvena zvezda mts: Radičević, Dangubić 9 (5sk), Davidovac 13, Lazić 5 (5sk), Janković 4, Ročesti 16 (10as), Lesor 4 (9sk), Enis 4, Jovanović, Bjelica 7.
Žalgiris: Dejvis 2, Pangos 19 (7sk), Tupan 3, Udrih 4, Jankunas 10, Masiulis, Milaknis 6, Micić 2, Vajt 9 (6sk), Kavaliauskas 2, Valinskas, Ulanovas 8 (5sk, 5as).




Dušan Alimpijević: 

''Odigrali smo tvrdu utakmicu protiv verovatno najčvršće ekipe u Evroligi. Mislim da je to jedan od malih ključeva u ovoj utakmici. Oni igraju čitavu sezonu na vrhunskom nivou i istraju u toj čvrstini. Mislim da smo se jako dobro spremiili i da smo na pravi način odgovorili.

Nekoliko bitnih detalja je odlučilo pobednika, a neki se ne vide kroz statistiku i kroz parametre. Jedna od glavnih stvari je što smo večeras disali kao tim i bili familija na terenu i to me jako raduje.

Još jedna od bitnih stvari je što smo se odlučili za onakvu startnu petorku koja je pokazala čvrstinu, limitirala njihove napadače na mali broj poena. Takođe, mislim da su neke minijature spremljene za ovu utakmicu dale rezultat i treća stvar je što pokazujemo da ovaj tim i kada krenu stvari nizbrdo ne gubi glavu i pokazuje pobednički mentalitet''.