•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    - : -
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Mornar Bar
VS
KK Crvena zvezda
17. Decembar 2017.
19:00
1Budućnost VOLI10/1
2Crvena zvezda mts9/2
3Cedevita8/3
4FMP5/6
5Partizan NIS5/6
6Zadar5/6
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Mega Bemax4/7
10Igokea4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/9






VESTI

20.11.2017 /

Zvezdina odbrana slomila Zadar

Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su sedmu pobedu u ABA ligi. Crveno-beli su slavili u Zadru rezultatom 88:76 i na taj način produžili trijumfalni niz u regionalnom takmičenju.
Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su novu pobedu u ABA ligi. Za sedmu pobedu u regionalnom takmičenju dovoljno je bilo 12 minuta granitne odbrane. Naime, Zvezda je u drugom poluvremenu zaigrala sa mnogo više energije. Od početka treće deonice do osam minuta pre kraja utakmice domaćin je postigao samo devet poena, pa su izabranici Dušana Alimpijevića napravili seriju 33:9. 

Branko Lazić je donosio energiju u odbrani, razigrali se Bjelica i Ročesti pa je pitanje pobednika bilo rešeno već osam minuta pre kraja kada je rezultat glasio 75:54. 

Ostatak posla je bio rutina i crveno-beli su na kraju slavili rezultatom 88:76. Najefikasniji akter utakmice bio je Milko Bjelica sa 20 poena, Ročesti je ubacio 14, Feldin 13, Dobrić 11, a kapiten Lazić je meč završio sa 10 poena od čega sedam uzastopnih u presudnoj seriji.

Početak utakmice doneo je veoma brz ritam. Igralo se veoma brzo na obe strane, a Zadar je ’’živeo’’ od šuta za tri poena. Četiri trojke domaćina iz sedam pokušaja napravile su razliku u njegovu korist pa je nakon devet minuta Zadar vodio 21:15. 

Zvezda je postepeno pojačala agresivnost u odbrani što je donelo igru u tranziciji. To je prijalo Dobriću koji se razigrao, a kada su se priključili Dangubić, Ročesti i Bjelica crveno-beli su minus pretvorili u vođstvo – 35:34. Seriju 15:6 zaključio je Dobrić koji je bio sjajan – 37:34.

Zadar je ponovo pronašao šut za tri poena i to ih je vratilo u rezultatski egal. Na kraju i donelo novi preokret pred odlazak na odmor – 45:42.

U trećoj deonici crveno-beli su pokazali mnogo više energije, pre svega u odbrani. Za šest minuta domaćin je postigao svega četiri poena, a Bjelica je bio u fantastičnom ritmu pa je prednost rasla. Igra u napadu je bila znatno lepršavija, a kapiten Lazić je radio ono što najbolje ume. Poeni nakon ukradene lopte kada je iznudio nesportsku, zatim trojka, a onda nova ukradena lopta i polaganje. Lazić 7, Zadar 0 i Crvena zvezda je imala najvećih plus 12 na utakmici (49:61). 

Na fantastičnu rolu Lazića nadovezao se Ročesti koji nije mnogo forsirao u ovoj utakmici, a onda ušao u prepoznatljiv ritam. Odbrana je i dalje bila na visokom nivou. Zadar je šutirao iz izrazito teških pozicija, retko pogađao i prednost je bila konstantno dvocifrena.
Sjajna defanziva, odličan skok i tečan napad bili su dobitna kombinacija. Rezultat treće deonice bio je 29:9 i činilo se da je za deset minuta igre svako pitanje pobednika rešeno.

Utakmica je bila u Zvezdinim rukama i igrlao se u ritmu izabranika Dušana Alimpijevića. Zadar je pokušao da se vrati brzom serijom 10:0, ali je odgovorio Ročesti novom trojkom.
Crveno-beli su imali sjajnu uvertiru za utakmicu protiv Baskonije koja ih već u četvrtak očekuje u Beogradskoj areni. Razloga za zadovoljstvo ima, a za slavlje je premalo vremena. Kreću pripreme za Baskoniju, a podrška navijača je sada veoma važna. 

Zadar – Crvena zvezda mts 76:88 (23:19, 22:23, 9:29, 22:17)
Crvena zvezda mts: Kešelj, Radičević 3,  Dangubić 8 (5sk), Lazić 10, Antić, Dobrić 11, Feldin 13 (5sk), Apić, Ročesti 14, Lesor 9, Jovanović, Bjelica 20.