11Igokea0/1
12Cibona0/1

20.11.2017 /

Zvezdina odbrana slomila Zadar

Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su sedmu pobedu u ABA ligi. Crveno-beli su slavili u Zadru rezultatom 88:76 i na taj način produžili trijumfalni niz u regionalnom takmičenju.
Košarkaši Crvene zvezde mts upisali su novu pobedu u ABA ligi. Za sedmu pobedu u regionalnom takmičenju dovoljno je bilo 12 minuta granitne odbrane. Naime, Zvezda je u drugom poluvremenu zaigrala sa mnogo više energije. Od početka treće deonice do osam minuta pre kraja utakmice domaćin je postigao samo devet poena, pa su izabranici Dušana Alimpijevića napravili seriju 33:9.

Branko Lazić je donosio energiju u odbrani, razigrali se Bjelica i Ročesti pa je pitanje pobednika bilo rešeno već osam minuta pre kraja kada je rezultat glasio 75:54.

Ostatak posla je bio rutina i crveno-beli su na kraju slavili rezultatom 88:76. Najefikasniji akter utakmice bio je Milko Bjelica sa 20 poena, Ročesti je ubacio 14, Feldin 13, Dobrić 11, a kapiten Lazić je meč završio sa 10 poena od čega sedam uzastopnih u presudnoj seriji.

Početak utakmice doneo je veoma brz ritam. Igralo se veoma brzo na obe strane, a Zadar je ’’živeo’’ od šuta za tri poena. Četiri trojke domaćina iz sedam pokušaja napravile su razliku u njegovu korist pa je nakon devet minuta Zadar vodio 21:15.

Zvezda je postepeno pojačala agresivnost u odbrani što je donelo igru u tranziciji. To je prijalo Dobriću koji se razigrao, a kada su se priključili Dangubić, Ročesti i Bjelica crveno-beli su minus pretvorili u vođstvo – 35:34. Seriju 15:6 zaključio je Dobrić koji je bio sjajan – 37:34.

Zadar je ponovo pronašao šut za tri poena i to ih je vratilo u rezultatski egal. Na kraju i donelo novi preokret pred odlazak na odmor – 45:42.

U trećoj deonici crveno-beli su pokazali mnogo više energije, pre svega u odbrani. Za šest minuta domaćin je postigao svega četiri poena, a Bjelica je bio u fantastičnom ritmu pa je prednost rasla. Igra u napadu je bila znatno lepršavija, a kapiten Lazić je radio ono što najbolje ume. Poeni nakon ukradene lopte kada je iznudio nesportsku, zatim trojka, a onda nova ukradena lopta i polaganje. Lazić 7, Zadar 0 i Crvena zvezda je imala najvećih plus 12 na utakmici (49:61).

Na fantastičnu rolu Lazića nadovezao se Ročesti koji nije mnogo forsirao u ovoj utakmici, a onda ušao u prepoznatljiv ritam. Odbrana je i dalje bila na visokom nivou. Zadar je šutirao iz izrazito teških pozicija, retko pogađao i prednost je bila konstantno dvocifrena.
Sjajna defanziva, odličan skok i tečan napad bili su dobitna kombinacija. Rezultat treće deonice bio je 29:9 i činilo se da je za deset minuta igre svako pitanje pobednika rešeno.

Utakmica je bila u Zvezdinim rukama i igrlao se u ritmu izabranika Dušana Alimpijevića. Zadar je pokušao da se vrati brzom serijom 10:0, ali je odgovorio Ročesti novom trojkom.
Crveno-beli su imali sjajnu uvertiru za utakmicu protiv Baskonije koja ih već u četvrtak očekuje u Beogradskoj areni. Razloga za zadovoljstvo ima, a za slavlje je premalo vremena. Kreću pripreme za Baskoniju, a podrška navijača je sada veoma važna.

Zadar – Crvena zvezda mts 76:88 (23:19, 22:23, 9:29, 22:17)
Crvena zvezda mts: Kešelj, Radičević 3,  Dangubić 8 (5sk), Lazić 10, Antić, Dobrić 11, Feldin 13 (5sk), Apić, Ročesti 14, Lesor 9, Jovanović, Bjelica 20.