•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olympiacos
26. Januar 2018.
19:00
1Budućnost VOLI15/2
2Crvena zvezda mts14/3
3Cedevita13/4
4Mornar10/7
5Partizan NIS9/8
6FMP8/9
7Zadar8/9
8Igokea6/11
9Cibona6/11
10Mega Bemaks5/12
11Petrol Olimpija5/12
12MZT Skopje Aerodrom3/14






VESTI

08.12.2017 /

Zvezdina rafalna paljba srušila Efes

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su na krilima fantastične publike Andolu Efes rezultatom 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19). Na taj način Zvezda je zabeležila četvrtu evroligašku pobedu u ovoj sezoni.
Košarkaši Crvene zvezde mts imali su trijumfalni povratak u dvoranu ’’Aleksandar Nikolić’’. Zvezda je svih 40 minuta igrala u fantastičnom ritmu. Ročesti i Davidovac dirigovli su igru u napadu, a šuterske sprave su bile fantastično našpanovane. Zvezda je meč završila sa 14 ubačenih trojki i izvanrednim procentima šuta – 53 odsto za dva, 50 odsto za tri i 83 odsto sa linije penala. Svoje veče definitivno je imao Džejms Feldin koji je je ubacio čak 29 poena (11/16 iz igre).

Ipak i pored fantastične poenterske predstave i ubačenih 100 poena nikako ne treba zanemariti i odličnu odbranu crveno-belih. Izabranici Dušana Alimpijevića primorali su iskusne internacionalce u redovima Efesa da uzimaju izuzetno teške šuteve i to je rezultovalo ubedljivom razlikom na kraju. 

Fantastična publika nagrađena je još jednom atraktivnom predstavom crevno-belih i još jednom evroligaškom pobedom. Fantastična madridska noć donela je preko potrebno samopouzdanje, a izvrsno izdanje protiv Efesa potvrdilo odličnu formu izabranika trenera Alimpijevića. 

Od početka se igralo u izuzetno brzom ritmu. Zvezda je bila u fantastičnom šuterskom ritmu, a prednjačili su Tejlor Ročesti i Džejms Feldin. Američki dvojac u crveno-belom je ubacio kombinovano čak 21 u prvoj deonici bili najzaslužniji za vođstvo 29:23.

Crveno-beli su prvom periodu pogodili pet trojki iz sedam pokušaja, a jedini razlog zašto prednost nije bila veća jesu slobodna bacanja gostiju. Efes ih je u prvom periodu izveo čak osam i pogodio sedam. 

Izabranici Dušana Alimpijevića su bili u nezadrživom ritmu. Odbrana je bila sve bolja, a napad jednako tečan kao na početku igre. Sjajan protok lopte obezbedio je Dobriću i Dangubiću da nastave gde su stali Feldin i Ročesti. Trojka za trojkom, a potom i prodor Ognjena Dobrića doneli su prvo osetnije vođstvo crveno-belima. Za svega 13 minuta igre, Zvezda je ubacila 41 poen i imala 12 poena prednosti (41:29). 

Razigrali su se Danston i Štimac. Upravo su oni bili najzaslužniji a seriju rivala 11:4 koja je primakla Efes na pet poena zaostatka (45:40). Usledio je kvar na semaforu koji je prilično oborio ritam utakmice, ali nije umanjio energiju u redovima Zvezde.

Borba za svaku loptu je i dalje bila prisutna, a to je donosilo i ofanzivni skok u kom je prednjačio Janković. Do poluvremena crveno-beli su sačuvali vođstvo od šest poena – 50:44. 
Energija sa početka meča ponovo se pojavila početkom trećeg perioda. Publika je davala veliku snagu crveno-belima koji su bili izrazito agresivni i ubrzo su ponovo stekli dvocifreno vođstvo koje je nakon trojke kapitena Lazića iznosilo plus 13 (62:49). 

Štimac je na krakto prekinuo seriju, ali je Zvezda bila u ritmu. Ročesti i Lesor su pronašli konekciju u pik en rol igri i donosili Zvezdi lake poene. Danston je bio sjajan, pogađao je i nekarakteristično sa distance, ali je ovo bilo Feldinovo veče. Sjajni Amerikanac domenikanskog porekla, pogađao je i za tri, bio ubitačan u prodoru i držao Zvezdu dvocifrenom odstojanju. Pred ulazak u poslednji period crveno-beli su imali 12 poena prednosti.

Za održavanje razlike i sticanje nedostižne prednosti Dušan Alimpijević je zadužio odbranu i Dejana Davidovca. Sjajni Davidovac je još jednom potvrdio talenat i sjajnu formu i odlično dirigovao napadom crveno-belih. Pogađao je on, Bjelica, Dangubić... a onda je Pero Antić pogodio trojku za ogromnih plus 20 na sedam minuta pre kraja (86:66). Publika je bila u ekstazi i pobednik je bio rešen.

Ostatak posla je za izabranike Dušana Alimpijevića bio rutina, proslavljena je i nova ’’stotka’’.  Trener crveno-belih je nakon meča izneo svoje viđenje velike pobede:

’’Ovo je bila skoro savršena utakmica za nas. Imali smo samo dva minuta slabije igre u odbrani u drugoj četvrtini. Pre utakmice smo rekli da su oni prvi tim u Evroligi po ofanzivnom skoku, tako da moramo da budemo ozbiljni u zagrađivanju. Morali smo da ostanemo agresivni svih 40 minuta. Imaju individualni kvalitet i ozbiljno igraju na strani. A to je da je ovo timska pobeda.

 
Sada kada razmišljamo o pobedama koje smo do sada ostvarili, vrlo je jasno da su sve one došle posle timske igre i sa timskim duhom. Ima heroja koji se istaknu kroz statistiku, ali ima mnogo malih heroja koji se istaknu dobrim poslom. Njih je večeras bilo mnogo. Izuzetno sam ponosan načinom na koji smo ostvarili ovu pobedu.

Mi smo verovali u sebe i kada je bilo poraza. Od početka sezone smo to pričali, ne zbog alibija, nego zbog realnosti. Ako nemamo presiju za EL, ne znači da treba da ulazimo bez sportskih motiva, ali treba biti realan. Kada pobeđujete u EL, onda lakše stižete do našeg primarnog cilja, a to je ABA. U startu koji, ali ne da nas ne interesuje Evroliga. "

Crvena zvezda mts – Anadolu Efes 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19)

Crvena zvezda mts: Radičević, Dangubić 6 (5as), Davidovac 5, Antić 5, Dobrić 10, Dobrić 10, Feldin 29, Janković 6, Ročesti 11 (6as), Lesor 9 (9sk), Jovanović, Bjelica 9.