•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Fenerbahce Dogus
VS
KK Crvena zvezda
19. Decembar 2017.
18:45
1Crvena zvezda mts10/2
2Budućnost VOLI10/2
3Cedevita9/3
4Partizan NIS6/6
5Zadar6/6
6FMP5/7
7Petrol Olimpija5/6
8Mornar5/6
9Igokea5/7
10Mega Bemaks4/7
11Cibona4/7
12MZT Skopje Aerodrom2/10






VESTI

19.01.2017 /

Zvezdino vreme čuda se nastavlja

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su devetu uzastopnu pobedu, a petu uzastopnu u Evroligi. Crveno-beli su ponovo savldali Makabi, ovog puta u Tel Avivu i to rezultatom 67:71 (17:16, 17:17, 20:15, 13:23) zahvaljujući fantastičnoj igri u završnici.

Zvezda je produžila čudesnu seriju. Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su silno motivisan Makabi i ponovo pokazali fenomenalan karakter, želju i odličnu igru u odbrani. Crveno-beli su u stopu pratili favorizovanog rivala koji je tokom većeg dela meča imao prednost, a onda izuzetno odgovornom i strpljivom igrom prelomili meč u poslednjih dva minuta utakmice. 

Četiri minuta pre kraja Makabi je imao prednost 67:62, ali je fantastični Stefan Jović uzeo stvari u svoje ruke. Prvo je pogodio trojku, a onda odlično uspostavio već čuvenu pik en rol vezu sa Ognjenom Kuzmićem koji je ponovo imao sjajnu rolu u finišu meča. Sve je to bilo propraćeno izuzetnom odbranom pa ''Ponos Izraela'' nije mogao do koša sve do poslednjeg zvuka sirene. Pogotov je plenila fantastična odbrana Branka Lazića nad odličnim Endru Gaudlokom.

Zvezda je serijom 9:0 napravila novo čudo i slavila 71:67. Makabi koji je savladan u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' rezultatom 83:58 i kada je nagovešteno vreme čuda, želeo je da uzvrati. Probao je, nije mogao. Zvezda je odigrala još jedan izuzetan meč i u 18. kolu Evrolige stigla do 10. pobede. 

Makabi je od početka pokušao da ubrza igru koliko je to moguće, ali je Zvezda uspevala da trčanjem isprati pokušaj brze realizacije domaćina. Zvezda je na krilima brzih pet poena kapitena Luke Mitrovića uspela da povede 7:4. Ipak, domaćin je uspeo da odgovori, Vims je pogodio trojku, a Kolton Ajverson brzo stekao šest poena na svom kontu pa je Makabi serijom 7:0 poveo (11:7).

Kuzmić je ponovo bio odličan u reketu i postigao je četiri koša koja su pomogla crveno-belima da izjednače rezultat 11:11. U nastavku se igralo koš za koš, a uprkos tome što se igralo u ritmu koji Zvezdi odgovara Makabi je na kraju prvog perioda imao plus od pola koša (17:16). 

Ipak, početak druge deonice doneo je baš ono što domaćin želi. Šut za tri poena iz tranzicije, a onda i pogodak uz faul Gaudloka iz brzog napada da bi nakon pogotka Viktora Rada Makabi stekao najvećih devet poena prednosti (25:17). Zvezda je zaigrala znatno bolje u odbrani, ali se tražio raspoloženi napadač. 

Trener Radonjić je čestim rotacijama tragao za takvog igrača. Dangubićeva trojka stigla je u veoma važnom trenutku, kao odgovor novom pogotku Endrua Gaudloka. Usledila su i četiri uzastopna poena Dion Tompsona, a nakon prodora Stefana Jovića Zvezda je zaokružila seriju i prišla na dva poena zaostatka (30:28). Mekel je na drugoj strani pogodio trojku, ali crveno-beli nisu planirali da stanu. Jović je uzvratio istom merom, a sjajno trčanje u kontri rezultiralo je zakucavanjem Tompsona koje je donelo izjednačenje (33:33). Do poluvremena samo je Ajverson pogodio sa slobodnog bacanja i to je bio rezultat nakon prvih 20 minuta igre (34:33). 

Makabi je ponovo imao želju da što brže rešava napade, ali to nije navelo Zvezdu na paniku. Crveno-beli su se striktno držali plana i igrali strpljivo. Lazić je pogodio važnu trojku, uzvratio Radu, a onda je Dženkins poentirao na karakterističan način pa su crveno-beli posle dugo vremena ponovo poveli (46:41). 

Međutim, crveno-beli su ponovo na nekoliko minuta ispali iz šuterskog ritma, a sjajni individualci Makabija su pogađali iz različitih pozicija, uglavnom teških. Domaćin je napravio seriju 10:0 i vratio vođstvo. Tompson je sa linije penala prekinuo seriju, ali je Gaudlok bio u odličnom ritmu. Pogodio je novu trojku za svoj 16. poen i postavio na semafor rezultat uoči početka poslednjeg perioda - 64:58.

Početak poslednjeg perioda doneo je dve trojke crveno-belih. Pogodili su Gudurić iz koraka u nazad, a potom i Simonović iz tranzicije. Zvezda je neutralisala prednost veoma brzo. Rad je ubrzo zakucao, ali je Lazić nastavio fantastičnu seriju za tri poena i vratio Zvezdi vođstvo (57:56). 

Ritam meča se naglo ubrzao, a Zvezda nije bila ni saveznik sreće. Gaudlok je zaista bio u nestvarnom ritmu, pogodio je za tri poena sa preko devet metara i rezultat se ponovo okrenuo u korist Makabija (61:57). Domaćin se rastrčao i bilo je potrebno povući ručnu. To je uradio Marko Simonović novom trojkom pa je zaostatak bio prepolovljen (65:62). 

Crveno-beli su u skladu sa karakterom ekipe pristupili. Predaja nije bila opcija. Jović je bio neverovatan. Pogađao je kada je bilo to potrebno, a uključio je i u igru Ognjena Kuzmića u najbitnijim trenucima. Lazić je bio zadužen da se zatvori raspucani Gaudlok i crveno-beli su malo po malo preuzeli vođstvo. 
Od rezultata 67:62 Jović je pogodio za tri poena, potom pronašao Kuzmića koji je pogodio jedno slobodno bacanje, a onda je sjajni plejmejker odlično prošao i pogodio. Usledio je pik en rol sa Kuzmićem koji je snažno zakucao. Sve je to bilo praćeno fenomenalnom odbranom. Zvezda je napravila novo čudo!

Makabi Tel Aviv – Crvena zvezda mts 67:71 (17:16, 17:17, 20:15, 13:23)

Makabi Tel Aviv: Gaudlok 19 (5sk), Rad 14, Sili, Smit 2, Mekel 3, Pnini, Ohajon 7 (5as), Vims 12, Landesberg, Aleksander, Ajverson 13, Miler.

Crvena zvezda mts: Volters 4, Tompson 10, Dangubić 3, Mitrović 7 (4sk), Lazić 8, Dobrić, Simonović 6, Dženkins 4, Gudurić 3, Jović 14 (7as), Kuzmić 8 (9sk), Bjelica 4.

Foto: Euroleague