ANGT – Krupan korak stotkom ka finalu

Juniori Crvene zvezde mts u drugom kolu ANGT turnira “Marko Ivković” pobedili italijanski tim “Umana Rejer Venecija” rezultatom 100:69. Pavićević najefikasniji sa 30 poena. U subotu protiv Cedevite od 16 časova.

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su ekipu Umana Rejer Venecija 100:69 (30:24, 29:13, 17:14, 24:18) i tako načinili veliko korak ka plasmanu u finale ovogodišnjeg turnira ANGT „Marko Ivković” 2019.
Najefikasniji je bio Pavićević sa 30 poena, Popović i Tomašević ubacili su po 16 poena, Lazar Živanović je dodao 12.
Crveno-beli su odigrali još jednu dobru utakmicu sa mnogo energije, u kojoj su vrlo brzo ponovo, kao i utakmici sa Olimpijakosom, stigli do dvocifrene prednosti. Vrlo agresivan presing po celom terenu u odbrani doneo je mnogo lakih poena Crvenoj zvezdi, pa je već u 7.minutu na semaforu stajalo 30:18 za nominalnog gosta u ovoj utakmici. Ipak, oslanjajući se na šut gosti iz Venecije smanjili su do kraja prve četvrtine na 30:24. Međutim, prva četuiri minuta druge četvrtine donela su seriju od 11-0 za crveno-bele, nekoliko pogodaka Pavićevića, Živanovića i Popovića, ekipu Venecije stao je šut, pa je prednost rasla iz minuta u minut do konačnih  59:37 (Popović 16, Pavićević 16, Živanović 14)…
U drugom poluvremenu viđen je sličan scenario na terenu, crveno-beli nisu spuštali nivo igre, trener Bojan Đerić koristio je priliku da ukaže šansu svim igračima. Krajem treće četvrtine prednost je iznosila skoro 30 poena, a „stotku” je ubacio Dimitrijević nekoliko sekundi pre kraja za konačnih 100:69 i krupan korak crveno-belih ka finalu.
KK Crvena zvezda mts: Uskoković, Pavićević 30, Karapandžić 4, Popović 16, Manojlović 7, Radosavljević 2, Vasić 2, Mašić 5, Kolarić 4, Tomašević 16,Dimitrijević 2, Živanović 12.
U trećoj utakmici grupe A crveno-beli igraju u subotu od 16 časova protiv ekipe Cedevite, koja je u prvom meču poražena od Umana Rejer Venecije.