Triglav liga – Kadeti sigurnom igrom u polufinalu F8

Kadeti Crvene zvezde pobedili Konstantin 95:67 i plasirali se u polufinale završnog turnira nacionalnog šampionata. Dobrašinović najefikasniji sa 18 poena, Ostojić ubacio 16. Protivnik u polufinalu (subota 14.30) bolji iz duela Vizure i Mladosti.

Kadetska selekcija Crvene zvezde mts plasirala se u polufinale završnog turnira „Triglav kadetske lige Srbije” koji se od petka do nedelje održava u dvorani „Mega Factory” u Beogradu.
Crveno-beli su ubedljivo savladali ekipu Konstantina iz Niša rezultatom  95:67 ( 26:18,26:20, 24:17 i 19:12) i u polufinalu će se sastati sa boljim iz duela Vizura – Mladost.
Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Dobrašinović sa 18 poena, pratili su ga Ostojić sa 16 i Manojlović sa 15 ubačenih poena.
Crveno-beli su od samog starta imali kontrolu utakmice, prvu deonicu dobili su rezultatom 26:18, a ta prednost uvećana je do poluvremena na 52-38.
U drugom delu utakmice, ekipa Crvene zvezde je nastavila u istom ritmu, i ako je bilo dileme oko pobednika, ona je otklonjena nakon 30 minuta igre, nakon deonice koju su crveno-beli dobili 24-17, za u tom trenutku nedostižnih 76-55.

Do kraja utakmice, svi momci su dobili priliku da uđu na teren, a pred 150 gledalaca konačan rezultat iznosio je 90-67.
KK Crvena zvezda mts : Denić 3, Manojlović 15, Šaranović 4, Ostojić 16, Mihailović 12, Dobrašinović 18, Bošnjak 3, Blagojević 8, Joksimović 6, Vukas 0, Dimitrijević, Branković 10.
Crveno-beli svoj polufinalni meč igraju u subotu od 14.30 časova u dvorani „Mega Factory”.