Pobeda juniora na otvaranju ANGT u Vitoriji

Juniroska ekipa Crvene zvezde zabeležila je trijum na otvaranju ANGT turnira u Vitoriji, savladavši aktuelne prvake iz Beograda Lijetuvos Ritas 81-66. Pet igrača završilo utakmicu sa dvocifrenim učinkom, najefikasniji Mašić i Manojlović.

Juniorska ekipa Crvene zvezde mts pobedila je na startu grupe ANGT turnira aktuelnog prvaka iz Beograda Lijetuvos Ritas 81-66 (22-24, 22-14 ,17-16, 20-12).
Nakon izjednačenih prvih deset minuta igre usledila je velika serija crveno-belih (18-2) kojom su stekli prvu osetniju i dvocifrenu prednost, ali je ekipa Ritasa uspela da konsoliduje svoje redove pa je na poluvremenu bilo šest poena prednosti (44:38).
Drugo poluvreme bolje su otvorili aktuelni šampioni iz Beograda, ali je Manojlović pokrenuo crveno-bele zajedno sa Karapandžićem, priključili su se Mašić i Tomašević, što je bilo dovoljno za pobedu na otvaranju turnira.
Najefikasniji su bili Manojlović i Mašić sa po 13 poena, Tomašević i Pavićević su postigli po 12 dok je Karapandžić dodao 11.
Naredna utakmica naših juniora je na programu sutra od 15 časova, protivnik je ekipa Valensije.