Zvezda zasijala na severu – velika pobeda u Kaunasu!!!

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili veliku pobedu, prvu na gostovanjima u Evrolig ove sezone pošto su savladali Žalgiris u Kaunasu 61:59 (16:21, 17:10, 14:15, 14:13). Trijumfom u Kaunasu crveno-beli su došli do treće pobede u sezoni.

Crveno-beli su se odbranom „isprsili“ u poslednjoj utakmici uzuzetno teške serije od 4 meča u samo 6 dana i dva putovanja u Berlin i Kaunas, i na jednom od „najvrućijih“terena stigli do velike pobede!

Izabranici Andrije Gavrilovića prekinuli su niz od tri poraza zaredom u svim takmičenjima i ostvarili su tek treću pobedu u elitnom košarkaškom takmičenju.

Heroj crveno-belih bio je Lorenzo Braun koji je na 15 sekundi do kraja postigao ključan koš za 60:58. Grigonis je potom promašio jedno bacanje, baš kao i najefikasniji kod crveno-belih Bili Beron, a Lekavičius nije uspeo da pogodi za pobedu koja je potpuno zasluženo otišla u Beograd!

Pred 14000 gledalaca u „Žalgirio Areni“ najefikasniji kod crveno-belih bio je Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 14 poena, a pratio ga je Lorenzo Braun sa 12, pet skokova, tri asistencije (indeks 19). Po šest poena postigli su Dženkins i Dobrić, dok su četiri imali Odžo i Davidovac.
U domaćem sastavu Ulanovas i Grigonis su postigli 11, Lendejl je imao 10, dok je Lekavičus postigao devet poena.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu pred svojim navijačima, drugu u dva dana, nakon duela sa Panatinaikosom, i vodio nakon 10 minuta igre 21-16.

U drugoj četvrtini crveno-beli su odigrali odlično u odbrani, poptuno nadigrali Žalgiris, ceo tim je dao doprinos u čestim rotacijama, na veliki odmor ekipa Crvene zvezde otišla je uz vođstvo 33-31, pošto je drugu deonicu ekipa iz Beograda dobila sa ubedljivih 17-10.

Već tada je bilo jasno da će u nastavku 14 hiljada navijača Žalgirisa i milionski auditorijum videti veliku rovovsku borbu „koš za koš“ i tako je i bilo, Žalgiris je poveo 42:39, ali su strpljivom igrom crveno-beli ponovo poveli, a na staru poslednje deonice i stekli plus 3 (49-46) nakon pogotka Dženkinsa.

Crveno-beli su stigli i do +5, nakon novog pogotka Džekinsa (48-53) ali ta najveća prednost crveno-belih bila je samo uvod u veliku dramu na kraju.

Nakon pogodaka Lendejla i Grigonisa, Žalgiris je uhvatio priključak, čak i poveo nakon trojke Milaknisa (56-53) a nakon nekoliko minuta u kojima se igralo „koš za koš“ u kojima su rezultatski egal vratili Faje i Odžo, sve je stalo u poslednjih 50 sekundi. Faje je pogodio oba penala, a nakon dobre igre u odbrani, Lorenzo Braun pogađa iz srca reketa za 60-58.

U već opisanoj penal završnici Crvena zvezda je potpuno zasluženo došla do velikog trijumfa kojim je prekinula seriju od tri poraza i stigla do skora 3-7 pred narednu utakmicu u kojoj dočekuje Valensiju narednog četvrtka u Beogradu!