ANGT: Pobeda crveno-belih protiv Makabija

Juniori KK Crvena zvezda mts zabeležili su pobedu u utakmici 2.kola A grupe ANGT turnira „Marko Ivković“.

Crveno-beli su uz mnogo bolju igru nego u premijernom duelu sa Panatinaikosom, savladali Makabi iz Tel Aviva rezultatom 79:68 (29:22,18:20,26:11,6:15)

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je sa poenaManojlović sa 18 poena,dok je Anđušić imao čak 14 skokova.

Za razliku od meča sa Panatinaikosom, ekipa crveno-belih je odlično napadački otvorila utakmicu u petak uveče. Izjadnačena borba viđena je samo u prva tri minuta (rezultat 8:8) a nakon poena Joksimovića, ekipa Crvene zvezde se rezultatski odlepila i  tu prednost od 7-8 poena održavala do sredine druge četvrtine  (rezultat na kraju prve četvrtine bio je 29:22). Međutim,nakon poena Aharona i Rinskog trener Klipa je zatražio tajm-aut pri rezultatu 35:31 za crveno-bele. Rezultatska klackalica viđena je do kraja poluvremena, koje je okončao Ostojić trojkom sekund pre kraja za konačnih 47:42 posle prvih 20 minuta igre (Manojlović i Ostojić po 11, Joksimović 10 poena).

Početak drugog poluvremena doneo je odličnu igru crveno-belih i veliku seriju od 13-0  (poeni Manojlovića, Joksimovića, Dobrašinovića i Anđušića…) a u 25.minutu na semaforu je stajalo 62:44 za crveno-bele.

Tu prednost crveno-beli su održavali do kraja utakmice i ostvarili prvu pobedu na ovogodišnjem turniru, što je ujedno bio i prvi uslov da se bore i dalje za najviši plasman na ANGT turniru Marko Ivković u Beogradu.

KK Crvena zvezda mts: KK Crvena zvezda mts: Pavlović, Manojlović 18+7as+5sk, Dobrašinović 13+6sk, Ostojić 14+8as,Ilić, Mihailović 2, Šaranović 4, Bošnjak 2, Joksimović 15, Anđušić 6+14sk,Matović, Branković 5.

U trećem kolu i presudonoj utakmici za rasplet u grpi A, Crvena zvezda u subotu od 16 časova igra protiv ekipe Partizana.