Ekipa putuje u Rusiju, obavljeni dodatni testovi i analize

KK Crvena zvezda mts obaveštava javnost da je nakon drugog testiranja i laboratorijskih analiza utvrđeno prisustvo virusa covid-19 kod jednog igrača našeg kluba, dok su ostali rezultati igrača i stručnog štaba  –negativni.

Naš klub je u konstantnom kontaktu sa Evroligom koju je informisala o novonastaloj situaciji.

Nakon konsultacija sa Evroligom i lekarskim timom našeg kluba i takmičenja, odlučeno je da ekipa u ponedeljak uveče otputuje za Rusiju, gde bi u utorak od 18 časova trebalo da odigra meč 16.kola Evrolige sa Zenitom.

Klub koristi ovu priliku  da pohvali hitnu reakciju ABA lige koja je odložila utakmicu 11.kola regionalnog takmičenja, u danu kada smo saznali da je virus Covid-19 pogodio naš tim, prvi put ove sezone.

KK Crvena zvezda mts i dalje će se najstrožije pridržavati svih zdravstvenih mera propisanih od strane nadležnih organa Republike Srbije, a o svim daljim dešavanjima ovim povodm detaljno ćemo informisati javnost u narednim danima.

KK Crvena zvezda mts