Težak poraz i slabo izdanje crveno-belih protiv Zenita

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u utakmici 16.kola Evrolige od ekipe Zenita u Sankt Peterburgu rezultatom 98:69 (30:12,18-25,21:17,29:15).

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je O Brajant sa 13 poena, Davdiovac je ubacio 10.

Izuzetno slabo izadnje crveno-belih koji su zapravo lošim otvaranjem 2-11 odredili dalji tok utakmice u kojoj je na početku blistao Kevin Pengos, koji je ubacio 8 poena Zenita, a do kraja deonice i serije domaćina 14-1 došao već do 15 poena nakon 10 minuta igre.

Već posle 31-12 na kraju prve četvrtine bilo je jasno da će crveno-beli bez pomoći Lojda, sa Holom i Kolomom koji su tek počeli da treniraju teško moći da se suprostavi pri tome i vrlo šuterski raspoloženom protivniku koji je do poluvremena održavao prednost. Međutim, u finišu poluvremena crveni-beli su napravili seriju 18-8 ( domaćin je vodio u jednom trenutku 40-19) i na veliki odmor se otišlo sa rezultatom koji je davao nadu da košarkaši Crvene zvezde mogu da se bore za preokret u nastavku utakmice, Pengos sa 15 i Beron sa 11 poena bili su najefikasniji u redovima domaćina, u ekipi Crvene zvezde Dobrić je ubacio 9, a O Brajant 7 poena za 37-48.

Nažalost, drugo poluvreme nije donelo promenu odnosa snaga na terenu. Zenit je nastavio u istom suterskom ritmu, a uz to je i treću i četvrtu deonicu otvarao velikim serijama, koje su poraz crveno-belih učinile ubedljivim.

Na kraju, bilo je, u najlošijoj predstavi crveno-belih ove sezone -29.

KK Crvena zvezda mts: O Brajant 13, Hol, Volden 8, Uskoković 7, Davidovac 10, Lazić 3, Rit 2, Dobrić 9, Simonović 4, Jagodić-Kuridža 4, Kolom 5.

Narednu utakmicu u Evroligi, crveno-beli igraju protiv Panatinaikosa u Beogradu 30.12.2020.godine.