Povratak na teren i poraz u dramatičnoj završnici u Lionu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u 22. kolu Evrolige na gostovanju Asvelu rezultatom 69:67 (11:17, 14:18, 24:13, 20:19).

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 20 poena, Eron Vajt je takođe bio dvocifren sa 12 poena.

Dvorana: “Astrobal” u Vilebanu
Sudije: Luiđi Lamonika, Emilio Peres, Vasiliki Caruča

Bio je to prvi meč crveno-belih posle 19 dana pauze i utakmice u Splitu, a u evropskom takmičenju prvi u 2022. godini, 22 dana od duela protiv Zenita.

Crveno beli su izuzetno čvrsto otvorili utakmicu i dozvolili rivalu da ubaci samo

25 poena (na poluvremenu je bilo 35:25 za ekipu Crvene zvezde), ali je u trećoj deonici viđena drugačija slika, ASVEL je podigao nivo igre u napadu, i ubacio je 24 poena, pa je pred poslednjih 10 minuta Asvel preokrenuo i poveo rezultatom 49:48 (deonica 24:13 za domaći tim).

Ušlo se u rezultatsku klackalicu, u kojoj je na jednoj strani trojku pogodio Strazel, a na drugoj ponovo Dobrić i time je održavao Zvezdu u minimalnom vođstvu.

Ipak, u samoj završnici, Asvel je preko Džejmsa Gista i boljoj igri pod obručima uspeo da dođe do minimalne i, važne prednosti. Veliki hendikep za crveno bele bilo je i odsustvo Nikole Kalinića u završnici (pet faulova), a u poslednjem napadu Dobrić je pokušao trojkom da donese pobedu crveno belima ali nije uspeo…

Asvel: Džons 17, Kaudi 2, Lakomb 17, Dio 3, Najt 4, Risačer, Gist 9, Fal 4, Osetkovski 7, Strazel 5, Adetokumbo 1.

Crvena zvezda: Volters 4, Davidovac 2, Mitrović 9, Lazić 2, Kalinić 9, Dobrić 20, Holins 5, Ivanović 0, Marković 2, Vajt 12, Kuzmić 2, Cirbes.

Ekipa Crvene zvezde u naredom kolu gostuje ekipi Olimpijakosa, a pravo iz Francuske putuje u Ljubljanu gde je očekuje derbi meč regionalne lige sa Cedevita Olimpijom.