Važna i velika pobeda u dramatičnoj završnici u Ljubljani!

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su dramatičan i izuzetno važan trijumf u derbiju 17. kola ABA lige nad ekipom Cedevite Olimpije rezultatom 83:82!

Odlučujućuje poene u seriji 8-2 u poslednja dva minuta postigli su Holins i Ivanović.

ABA, 17. kolo:
Cedevita Olimpija – Crvena zvezda 82:83 (28:28, 15:15, 21:22, 18:18)
Dvorana: “Stožice” (Ljubljana)
Sudije: Tomislav Hordov, Igor Dragojević, Tomislav Stapić

Crveno beli su u dvorani Stožice pokazali karakter i čvrstinu posebno u finišu utakmice u kojoj su gubili 75-80 (posed Cedevita Olimpije) ali su zahvaljujući minijaturama Ivanovića i Holinsa stigli do izuzetno važnih bodova i ostali usamljeni na vrhu tabele sa skorom 14-1.

Najefikasniji kod crveno belih bio je upravo Holins sa 18 poena, Volters je dodao 14, Lazić 11 a Kalinić 10.

U Ljubljani je viđena vrlo izjednačena utakmica koja je opravdala epitet derbija, a osim uvodnog perioda u kome je Cedevita Olimpija povela 27:18, a crveno beli odgovorili serijom 14-1, viđena je velika borba.

U drugom poluvremenu (prvo završeno 43-43) Crvena zvezda je u dva navrata dolazila do plus 5 i plus 7 (nakon serije Kalinića), ali velika borba ostala je u senci svega viđenog u poslednja dva minuta!

Nakon trojke Ferela (80:75), Blažić je imao šut za tri i verovatno pobedu u ovom derbiju, ali je usledio fantastičan odgovor našeg tima: Trojke Ivanovića i Holinsa, nakon toga i blokada Amrikanca, pa umešno iznuđen faul Ivanovića i pogođeni penali za seriju 8-2 u poslednja dva minuta. Pokušaj Ferela za tri poena ostao je na obruču, a bodovi koji će mnogo značiti Crvenoj zvezdi u daljem toku takmičenja kreću za Beograd!

Crvena zvezda: Volters 14, Davidovac 4, Mitrović 4, Lazić 11, Kalinić 10, Dobrić 7, Holins 18, Ivanović 7, Marković 0, Vajt 4, Kuzmić 3, Cirbes.

Cedevita Olimpija: Pulen 0, Ferel 10, Edžim 10, Duščak, Murić 8, Ogust 13, Blažič 21, Daneu, Hodžić, Ščuka, Omić 12, Dragić 8.

Odmah po završetku utakmice u Ljubljani, crveno beli kreću za Beograd, a već u sredu u ranim jutarnjim časovima putuju za Atinu i meč Evrolige sa Olimpijakosom.

Naredni meč regionalne lige Crvena zvezda u Beogradu igra protiv Mornara (nedjelja 17h).