Košarkaši Crvene zvezde Singidunum treći u NLB regionalnoj ligi

Košarkaši Singidunum Crvene zvezde osvojili su treće mesto u ovogodišnjoj NLB wheel ligi.

Jedini srpski predstavnik u NLB Wheel ligi, beogradski Singidunum Crvena zvezda, imao je težak zadatak na poslednjem, odlučujućem turniru koji je tokom vikenda održan u Sloveniji.

U prvoj utakmici crveno-beli su dali sve od sebe protiv reprezentacije Slovenije ali je kvalitet protivnika kao i veliki broj izgubljenih lopti, bio uzrok poraza, naročito u trećoj četvrtini koja je, ispostaviće se, bila ključna. Poluvreme je bilo završeno rezultatom 35:24 da bi na kraju utakmice stajalo 67:46. Ipak samo dva časa kasnije, potpuno drugačije izdanje SCZ protiv crnogorskog Paramonta, u susretu koji je SCZ, u slučaju pobede, vodio na treće mesto.

Treba napomenuti da je Paramont i Podgorici slavio rezultatom 40:33, pa tako da je ova utakmica bila zgodna prilika za revanš. Predvođeni kapitenom Ćirkovićem, SCZ je uhvatila zalet pred kraj poluvremena serijom 7:0 pa je na poluvremenu bilo 31:24.

Odličnom igrom u trećoj deonici osigurana je pobeda, a na kraju i konačnih 69:44.

Zaslužena bronzana medalja uz činjenicu da je beogradski klub sastavljen od isključivo domaćih igrača, poniklih u šampionu Srbije.

Parasport Slovenija – KKK Singidunum Crvena zvezda 67:46 (20:13, 15:11, 16:06,16:16)

Za Singidunum Crvenu zvezdu nastupali su: Cvijanović 4p, Vezmar 5p, Ćirković 23p 12sk 9as, Mitrović, Pajević 14p 8sk, Živanović i Jovanović.

KK OSI Paramont – KKK Singidunum Crvena zvezda 44:69 (12:14, 12:17, 07:25,13:13)

Za SCZ nastupali su: Cvijanović 14p, Vezmar, Ćirković 28p 12sk 10as, Mitrović 5p, Pajević 10p 12sk, Živanović 4p i Jovanović 8p.