Velika pobeda Crvena zvezde nakon drame!

Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su veliku pobedu nakon preokreta!

Crveno-beli su u drami savladali ekipu Asvela na svom parketu rezultatom 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 17:14). Pobeda naše ekipe nakon izuzetno neizvesne završnice.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde mts je bio Ivanović sa 16 poena. Dvocifreni su bili Vildoza sa 12, odnosno Nedović sa 11 postignutih poena. Luka Mitrović je dodao 8 poena uz isto toliko skokova.

Pred sam početak meča puna hala je ovacijama pozdravila novog trenera Crvene zvezde Duška Ivanovića koji je svoju eru

Velika energija sa tribina prenela se na našu ekipu koja je savršeno otvorila meč. Odlična odbrana i napad predvođen Vildozom doneo je crveno-belima rano vođstvo 9:0. Gosti su bili bez poena prva četiri minuta meča. Zvezda je održavala prednost (13:5), međutim gosti su u poslednjim minutima deonice uspeli da smanje zaostatak zahvaljujući velikom broju penala, te je ovaj period okončan rezultatom 17:14.

Možda i najbolja košarka naše ekipe ove sezone odigrana je upravo u ovoj drugoj deonici. Nestvarna energija i doprinos svakog igrača koji je ulazio u igru, izuzetno jaka odbrana koja je donosila lake poene iz tranzicije. U prvih šest minuta ove deonice crveno-beli su napravili neverovatnu seriju 14:2. Crvenu zvezdu je napadački vukao Nikola Ivanović koji je u ovoj deonici ubavio osam poena. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 38:23.

Najefikasniji je bio Vildoza sa 10 poena, dok ga je pratio Ivanović sa 8.

Veliki pad u igri naše ekipe dogodio se u trećoj deonici, gde su gosti preuzeli ritam igre i napravili seriju 2:13 (40:36). Prednost crveno-belih sa poluvremena se jako brzo istopila, a Asvel je pred poslednju deonicu smanjio razliku na sano poen zaostatka (54:53).

Loša igra Zvezde se nastavila u poslednjoj deonici, gde je naša ekipa za 6 minuta igre postigla samo tri poena. Gosti su u tim momentima preuzeli vođstvo i odvojili se na osam razlike četiri minuta pre kraja (57:65). Crveno-beli belu su nakon toga uspeli da zbiju redove da se izdignu a iz dobre odbrane stvarano je samopouzdanje za napad koji je u završnici meča delovao izuzetno dobro. Sjajnom igrom i velikom borbom uz pomoć navijača, Crvena zvezda je u samom finišu meča uspela da preokrene i da pobedi rezultatom 71:67!

Trener KK Crvena zvezda Duško Ivanović: ” Video sam da su pojedini igrači pali mentalno kada je protivnik pogodio neke daleke trojke, e to ne sme da se dešava nikada. Ne govorim o pogođenim šutevima protivnika, to se uvek dešava, međuti nikako ne smemo mentalno da padamo i da prestajemo da verujemo u pobedu. Video sam igrače koji nisu verovali u pobedu. Na kraju sam našao petorku igrača koji su verovali. Ovi koji su bili na terenu su igrali dobro, zato su i bili na terenu“, rekao je novi trener Zvezde i nastavio u istom tonu:

Pre nego što sam došao gledao sam utakmice, video sam da su momci čvrsti. Fizički su čvrsti. Ima igrača koji su i mentalno čvsrti, a ima i igrača koji su meki mentalno. Svaka ekipa u Evroligi može da pobedi bilo koga, uz eventualni poneki izuzetak, ali generalno svi umeju da igraju, razlika se pravi u mentalnoj čvestini. Zato verujem u sopstveni radi, a verujem i u igrače koje ima pred kojima je veliki rad. Teško je podići samopouzdanje i promeniti karakter, ali vremeno i radom sve može. Vera je najbitnija, treba verovati igrači i kada pogađa i kada greši”.

Kk Crvena zvezda mts: Holand 2, Vildoza 12, Mitrović 8, Lazić, Martin, Dobrić 5, Ivanović 16, Nedović 11, Marković, Kuzmić 4, Petrušev 6, Bentil 7;

Asvel: Lajti 16, Kahudi 14, Obasohan 13

Crveno-bele već u subotu očekuje novi meč, gde će naša ekipa ugostiti Cibonu u okviru ABA lige, dok u Evroligi sledi gostovanje Albi.