Crvena zvezda poražena nakon drame i produžetka od Barselone

Košarkaši Crvene zvezde mts izgubili su na svom parketu od Barse nakon produžetka rezultatom 94:99 (17:28, 23:15, 25:14, 19:27, 10:15).

Dramatična utakmica koja je uvedena u produžetak trojkom Mirotića (pre koje je nagazio liniju).

Po 24 poena u redovima crveno-belih su postigli Petrušev (uz 9 skokova) i Nedović (uz 7 asistencija). Odkično je odigrao Mutrović koji je ubacio 18 poena uz 8 skokova. Ognjen Dobrić je dodao 14 poena.

Utakmica je otvorena košem Petruševa, međutim sam početak je ipak pripao gostima koji su brzo poveli 4:10 pre svega zahvaljujući Satoranskom koji je postigao dve trojke. Od tog momenta se igralo koš za koš, a većinu naših napada je koševima završavao Petrušev, dok se Satoranski kod gostiju vrlo brzo razigrao sa još dve nove trojke (14:20). Do kraja četvrtine je Barsa zaigrala još bolje u napadu, te je već na prvoj pauzi imala dvocifrenu prednost 17:28. Veliki peh za našu ekipu je povreda Vildoze, koji je utakmicu završio već u prvoj četvrtini.

Drugu deonicu nešto bolje otvaraju gosti, te povećavaju prednost serijom 2:6 (19:34). Od ovog momenta utakmice kreće neverovatan preokret Zvezde koja je postepeno topila razliku. Izuzetna tinska odbrana naše ekipe, koja nije dozvolila protivniju da vidi koš šest minuta igre, a na sve to eksplozija Petruševa i Nedovića u napadu koji su doveli do velikog preokreta. Serija 17:0 naše ekipe dovela je do rezultatskog preokreta (36:34). Do kraja deonice je Barsa ipak imala više sreće, te je rezultat na poluvremenu bio 40:43.

Najefikasniji u našoj ekipi na poluvremenu je bio Petrušev sa 15 poena i 8 skokova, dok je Nedović dodao 8 poena.

Odlično otvaranje drugog poluvremena od strane Luke Mitrovića, koji je sa dva koša doneo prednost Zvezdi 44:43. Od tog momenta se igralo koš za koš sve do sredine deonice (50:54), kada naša ekipa zahvaljujući Petruševu i Mitroviću pravi seriju 15:3, kojom završava četvetinu sa prednošću od osam razlike (65:57).

Velika borba viđena je u poslednjoj deonici koju su naši košarkaši bolje otvorili i stigli do dvocifrene prednosti nakon maestralne trojke Mitrovića za kraj napada (72:60). Gosti kao odgovor prave seriju 1:11, kojom se vraćaju u egal (72:71). Ovaj period se igrao u naletima, te su se crveno-beli ponovo odvojili (79:71), da bi se gosri vrlo brzo trojkama vratili (79:79). Zvezda je na 10 sekundi do kraja meča imala tri poena prednosti, ali je Nikola Mirotić izuzetno teškom trojkom uz zvuk sirene odveo utakmicu u produžetak (84:84).

Crveno-beli nisu imali dovoljno snage i energije u produžetku, što su gosti iskoristili, te slavili rezultatok 94:99.

KK Crvena zvezda mts: Holand 7, Vildoza, Lazarević, Mitrović 18, Lazić , Dobrić 14, Ilić, Nedović 24, Marković 3, Kuzmić, Petrušev 24, Bentil 4;

Barsa: Satoranski 19, Higins 15…

Trener KK Crvena zvezda mts: “Teška utakmica, zbog ovoga je košarka toliko interesantan sport. Nikada ne znate ko će da pobedi na kraju. Morate svih 40 minuta da odigrate maksimalno ako želite da pobedite. Barselona je igrala odlično, ali sam zadovoljan načinom na koji smo igrali. Moramo da budemo bolji u nekim situacijama…Tražio sam od igrača da prave faul pre Mirotićevog šuta, nismo ga pravili i izgubili smo. Sve je bilo iz najbolje namere, ne mogu nikog da krivim, niti zameram. Filip koji je trebalo da napravi faul dao je sve od sebe da zaustavi Mirotića da ne šutne, rekao je Ivanović i dodao:

Ako je istina da je Mirotić gazio aut liniju, to ne pomaže… Svakako neće da se poništi utakmica zbog toga. Nisam mogao da vidim sa svoje pozicije to. Mi smo mogli da dobijemo utakmicu i pre tog šuta, nismo uspeli”.

Našu ekipu već 2. januara očekuje novi meč protiv Splita u okviru regionalne lige, dok se takmičenje u Evroligi nastavlja gostovanjem Valensiji sledeće nedelje.