VELIKA POBEDA CRVENE ZVEZDE, ŠAMPION EVROPE PAO U GROTLU PIONIRA

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet pobedili su Efes na svom parketu rezultatom 94:75 (20:25, 29:20, 19:22, 26:8). Utakmica je bila neizvesna do poslednje deonice u kojoj su crveno-beli apsolutno nadigrali protivnika.

Najefikasniji u redovima Zvezde je bio Kampaco sa 22 poena uz 6 asistencija, 15 poena je dodao Dobrić, a dvocifren je bio još Bentil sa 10 postignutih poena.

Crveno-beli su nešto slabije otvorili utakmicu, te su protivniku dozvolili rano vođstvo (9:17). Od tog momenta Ognjen Dobrić pokreće našu ekipu napadački sa devet uzastopnih poena, što je rezultiralo nešto manjim zaostatkom na kraju prve deonice 20:25.

Zvezda u nastavak meča ulazi dosta bolja, predvođena sjajnim Kampacom koji je u ovoj četvrtini ubacio 15 poena. Napad je delovao dosta dobro, što govori podatak da su naši košarkaši u ovom periodu igre ubacili čak 29 poena. Dobra igra krunisana je rezultatskim preokretom, te se na poluvreme otišlo pri rezultatu 49:45.

Najefikasniji u ovom delu igre je bio sjajni Kampaco sa 15 poena, 12 je dodao Dobrić, dok je devet upisao Nemanja Nedović.

Drugo poluvreme je počelo odlično po našu ekipu koja je preko Dobrića i Kuzmića stigla do dvocifrene prednosti (55:45). Efes je ipak imao odgovor na ovo, te je u nastavku bio dosta bolji, a krajem deonice je čak uspeo da preokrene rezultat (66:67).  Crveno-beli su pred poslednjih 10 minuta imali poen prednosti 68:67.

Prava rapsodija naše ekipe viđena je u poslednjoj deonici gde su naši košarkaši totalno nadigrali goste iz Istanbula. Pri rezultatu 68:70 Zvezda pravi seriju 15:2 kojom dolazi do ubedljivog vođstva (83:72). Velika prednost je do kraja meča dodatno povećana, zaslugom cele ekipe koja je bila izuzetno motivisana pre svega u napadu. Rezultat na kraju meča je bio 94:75

KK Crvena zvezda Meridianbet: Vildoza 6, Lazarević 5, Kampaco 22, Mitrović 8, Martin 2, Dobrić 15, Ivanović, Nedović 9, Marković 3, Kuzmić 5, Petrušev 7, Bentil 10;

Efes: Žižić 16, Bobua 15…

Novi meč naša ekipa igra već u petak u okviru druge utakmice duplog kola Evrolige, gde će crveno-beli gostovati Panatinaikosu u Atini. Ekipa putuje u Atinu u četvrtak u 12 časova.

Regionalna liga se nastavlja utakmicom protiv Partizana u ponedeljak na gostujućem terenu.