UBEDLJIVA POBEDA SVE BOLJE ZVEZDE U LIONU – 76:60!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet ubedljivo su savladali Asvel rezultatom 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20). Zvezda je u drugom poluvreme u potpunosti nadigrala protivnika.

Najefikasniji u redovima Zvezde je bio Dobrić sa 18 poena. Kampaco je dodao 11 poena uz 6 skokova i 6 asistencija. Vildoza i Bentil su postigli po 10 poena, s tim što je Argentinac uz to dodao 6 skokova i 8 asistencija.

Utakmica je otvorena u nešto sporijem ritmu na obe strane, te niie bilo puno koševa na samom startu. Raspoložen u Zvezdi je bio Bentil koji je poenterksi predvodio ekipu. Koševima Martina sa penala Zvezda je vodila 11:15, ali od tog momenta Asvel pravi seriju 8:0 kojom stiče prednost 19:15. Prva deonica je završena rezultatom 19:17.

Trojkama Vildoze i Holanda (19:23) je otvoren nastavak meča. Zvezda je do rezultata 28:30 održavala prednost, ali je domaćin od tog momenta napravio seriju 14:2kojom je stekao dvocifrenu prednost (42:32). Finiš poluvremena je pripao našoj ekipi koja je uspela da dođe do rezultatskog priključka i na poluvreme ode za nešto manjim zaostatkom 42:37.

Najefikasniji u ovom delu meča je bio Vildoza sa 10 poena uz 6 asistencija, dok je 8 poena dodao Bentil.

Furiozno je Zvezda otvorila drugo poluvreme serijom 2:9 kojom je došla do prednosti (44:46). Crveno-beli su u ovoj deonici zaigrali izuzetno čvrstu odbranu, te su protivniku dozvolili samo 11 poena. Asvel je u nastavku ponovo poveo, ali se u finišu deonice istakao Petrušev sa dva uzastopna koša koja su ostavila prednost na našoj strani ored poslednju četvrtinu 53:56.

Odlična igra se prenela i u zadnju deonicu koju su crveno-beli otvorili serijom 0:9 kojom su stigli do dvocifrene prednosti (53:65). Pored sjajnog napada, odbrana je delovala izuzetno organizovano, što pokazuje podatak da je Asvel za deset minuta igre postigao samo sedam poena. U ovom periodu igre de razigrao Dobrić sa 13 poena. Na kraju pobeda Zvezde 60:76.

KK Crvena zvezda Meridianbet: Vildoza 10, Holand 3, Lazarević, Kampaco 11, Mitrović 4, Martin 3, Dobrić 18, Ivanović, Marković 3, Kuzmić 6, Petrušev 8, Bentil 10;

Asvel: De Kolo 14..

Zvezda naredni meč igra u ponedeljak protiv Mege u okviru ABA lige, dok se Evroliga nastavlja u četvrtak kada u Beograd stiže Olimpijakos.