Crvena zvezda igrala, pa se “igrala” i pobedila u Čačku 87:82

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su ekipu Borca rezultatom 82:87 (17:19, 17:23, 16:22, 32:23).

Prepuna dvorana u Čačku je od samog starta meča videla ogromnu borbu gde je Zvezda kontrolisala meč, ali je domaćin uz veliku energiju i podršku sa tribina konstantno bio u rezultatskom egalu, pa čak sredinom druge deonice i u prednosti (32:29). Pred sam kraj poluvremena Zvezda je uspela da se odlepi, te je rezultat na pauzi bio 34:42.

Dvocifreni u Zvezdi su bili Kampaco i Petrušev koji su postigli 11, odnosno 10 poena.

Drugo poluvreme je bilo od sjaja do očaja za našu ekipu koja je brzo igrom na svom nivou došla do dvocifrene prednosti, početkom poslednje deonice čak 17 razlike (54:71), ali je domaćin uspeo u potpunosti da se vrati u meč, te je na minut do kraja rezultat bio 80:83 u korist naše ekipe.

Pobedu našoj ekipi je doneo Kampaco koji je bio siguran sa linije penala u samoj završnici meča, a svaku sumnju odagnao je Petrušev blokadom na šutu za tri poena Hejla koji je bio i najefikasniji sa 28 poena.

Rezultat na kraju 82:87.

Najefikasniji u pobedi je bio Kampaco sa 20 poena. Dabl-dabl učinak ostvario je Petrušev koji je upisao 14 poena uz 10 skokova. Dvocifren je bio takođe Mitrović sa 14 ubačenih poena.

Crveno-beli sledeći meč igraju u četvrtak protiv Fenerbahčea na svom terenu, što je ujedno poslednja ovosezonska utakmica za našu ekipu u Evroligi.