Crvena zvezda Meridianbet rutinski prošla kroz Stožice, rekord Nikole Ivanovića

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevita Olimpiju u Ljubljani sa 84:70 u odloženoj utakmici trećeg kola ABA lige.

Pred nekoliko hiljada gledalaca u dvorani „Stožice“ od kojih su većinu činili navijači našeg kluba, svoju najbolji utakmicu u crveno-belom dresu je odigrao Nikola Ivanović koji je bio junak pobede, naš plej je na ovom meču postigao 29 poena, Dobrić je dodao 12, isto koliko i Petrušev.

Kod Cedevita Olimpije Alibegović je upisao 11 poena,dok su Dragić i Matković imali po jedan manje.

Crveno-beli, koje je u Ljubljani gledao i veliki navijač našeg kluba Luka Dončić, su od starta vodili, krenuli izvanredno i napravili seriju 12-0 u kojoj domaćin 6 minuta nije postigao koš, a ekipa Crvene zvezde je rutinski održavala prednost i otišla na veliki odmor sa prednošću 43:30.

Poslednji nalet domaćina odbijen je ponovo nakon poena Nikole Ivanovića a crevno-beli koji su ovu utakmicu igrali bez argentinskog tandema Kampaca i Vildoza i Bena Bentila rutinski je održavala dvocifrenu prednost i upisala novu pobedu 12. u seriji koja je započeta još protiv Baskonije u Beogradu…

Crvena zvezda Meridianbet:  Holand 3, Lazarević 4 (7sk), MItrović 10 (5sk), Lazić 6, Martin 2, Dobrić 12, Ivanović 29 (5as, 3uk.l), Ilić 1, Nedović 3 (4as), Marković 2 (5as), Kuzmić, Petrušev 12 (4sk)

Ekipa se vraća u Beograd u utorak u jutarnjim časovima, a već u petak startuje plej of protiv ekipe Zadra u hali Aleksandar Nikolić (20 časova).