Tesan poraz u derbiju 88:86

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet poraženi su u utakmici 5.kola Evrolige protiv Partizana 88:86.

PARTIZAN  – CRVENA ZVEZDA Meridianbet 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 35:21)
Beogradska arena, Novi Beograd.
Sudije: Migel Anhel Peres, Gitis Vilijus, Rain Perandi.

Sve je počelo velikim zaostatkom Crvene zvezde, sa 17:2 za Partizan, ali je polako crveno-beli tim uspeo da do poluvremena dođe do izjednačenja (poluvreme 42-42), a onda i da povede.

Crveno-beli su tada igrali odličnu košarku i kontrlisali dešavanja na parketu do 5 minuta pre kraja kada su imali 74:64

U vrlo čvrstoj izjednačenoj završnici Šabaz Nejpir i Miloš Teodosić su promašili nekoliko penala koji su u tesnom meču napravili razliku.

Crvena zvezda Meridianbet: Lazarević, Teodoić 9 (6as, 4sk, ), Hanga 11 (4sk), Davidovac 2, Mitrović 8 (8sk), Simonović, Nejpir 14, Tobi 7 (3sk), Bolomboj 16, Ilić, Gedraitis 8, jago 11 (5as);

Već u ponedeljak na istom mestu dva tima odigraće i utakmicu u okviru 5.kola ABA lige, a naredog petka ekipa Crvene zvezde dočekuje Bajern u Beogradskoj Areni.