KK Crvena zvezda u Zvečanskoj sa našom decom

KK Crvena zvezda Meridianbet bez obzira na izuzetno naporan kalendar na početku 2024. godine nije zaboravio naše najmlađe, najvažniji deo našeg društvam našu decu. Posebno onu koja nemaju trenutno toplinu porodičnog doma…

Ovoga puta delegacija Kluba koju su činili Predsednik UO KK Crvena zvezda Meridianbet i vlasnik kompanije WD CONCORD WEST Željko Drčelić, kao i legende našeg kluba Igor Rakočević i Nebojša Ilić, posetili su uoči Božića Centar za zaštitu odojčadi, dece i omladine u Zvečanskoj ulici u Beogradu.

Tom prilikom uručili su paketiće, ulepšali praznike i obradovali decu koja i na ovaj način znaju da su okružena ljubavlju požrtvovanih ljudi koji rade u centru, ali i da nisu zaboravljena i da imaju podršku svih nas! I tako će biti svake godine na njenom početku…

Željko Drčelić, predsednik UO KK Crvena zvezda Meridianbet:

Posebno nam je drago što smo sada na početku 2024.godine imali priliku da svi zajedno sa KK Crvena zvezda posetimo našu decu u Zvečanskoj i ulepšamo im prazničnu atmosferu. Ovakve akcije su nam izuzetno važne, a biće ih još, i ne samo ove vrste, jer pokazujemo brigu i podršku prema deci koja ne odrastaju u svojim porodicama, ali su okružena velikom ljubavlju i pažnjom ljudi u Centru. Ovo je prilika da i svim tim divnim ljudima koji rade u centru izrazimo zahvalnost, jer i nesebično daju sebe kako bi naša deca u ovom Centru lakše prebrodila sve nedostatke koje život bez porodice donosi.
Verujem posebno u ovim danima Novogodišnjih i Božićnoh praznika da svako od nas, u skladu sa svojim mogućnostima, može pružiti plemenitost, brigu, pomoć i doprinos unapređenju zaštite dece bez roditeljskog staranja. Hvala direktoru centra – Zoranu Milačiću na pomoći da ovu posetu ostvarimo, a najviše hvala mališanima koji su nas svojim osmesima još jednom podsetili koliko je važno da cenimo ono što imamo, a često toga nismo ni svesni. Ono što znam sigurno je da se vidimo i sledeće godine!“ rekao je Željko Drčelić.

Nekada su, svako u svojoj eri punili koševe rivala, sada su zajedno kao deo delegacije Crvene zvezde bili u Zvečanskoj na potpuno drugačijem zadatku. Kao očevi su ga sa ljudske strane shvatili izuzetno ozbiljno i shvataju važnost ovakvih akcija:

Deca su jedan od stubova društva. Neka nemaju nažalost sreće iz mnogih razloga da odrastaju u svojim porodicama. Ovaj Centar postoji već decenijama i zahvaljujući velikoj pažnji i brizi ljudi koji ovde rade generacijama. I zato moramo da ih podržimo. Malim, velikim akcijama, na koji god način. Ovoga puta bez naših košarkaša koji su prethodnih dana igrali mnogo utakmica i bili gotovo non stop van Beograda.
Ovim ljudima je potrebna podrška, a deci pažnja, ljubav i toplina doma koju i dobijaju u ovom Centru. Ako smo makar malo uspeli da ulepšamo ove praznike ovoj našoj deci, onda je naša poseta uspela. Hvala još jednom svima koji su nas srdačno dočekali, a Crvena zvezda je uvek podržavala ovakve akcije i znam da ćemo ovde ponovo doći“ rekao je Nebojša Ilić.

KK Crvena zvezda Meridianbet koristi ovu priliku da svim svim navijačima, ljubiteljima košarke, ljudima dobre volje i svim vernicima čestita Badnje dan, Badnje Veče i najveći i najradosniji praznik – Božić!

KK Crvena zvezda Meridianbet