Rokas Gedraitis Zvezdin do 2026!!!

Košarkaš Crvene zvezde Meridianbet Rokas Giedraitis produžio je vernost crveno belima na još dve sezone i ostaje naš član do kraja sezone 2025-2026!

Produženjem ugovora sa iskusnim litvanskim krilnim igračem (30 godina, 16.08.1993, Taurage Litvanija) počeo je prelazni rok za KK Crvena zvezda Meridianbet i formiranje tima za takmičarsku sezonu 2024-2025 (Džoel Bolomboj je već produžio ugovor za naredne dve sezone).

Rokas Gedraitis koji je tokom sezone u brojnim utakmicama, a posebno u finalu plej ofa ABA lige, igrom, borbenošću, privrženošću našem klubu, ali i ponašanjem van terena, pokazao zašto je doveden u Crvenu zvezdu, u koju je stigao prošlog jula iz Baskonije.

Rokas Gedraitis je visok je 201 centimetar, igra na poziciji krila. Imidž pouzdanog evroligaškog igrača izgradio je odličnim igrama u ekipi ALBA iz Berlina (2018-2020) kao i  Baskoniji (2020-2023). Prve korake pravio je u rodnoj Litvaniji (Šiauliaj) i jednom od dva najveća litvanska kluba – Lijetuvos Ritasu (2015-2018).

Novim ugovorom, naš „Roki“ ostaće u crveno-belom dresu do 2026. godine u kome je već osvojio dva trofeja i bori se za treći već u prvoj sezoni.

KK Crvena zvezda Meridianbet nastavlja sa izuzetno intenzivnim aktivnostima u prelaznom roku koji je za naš klub upravo počeo, a javnost će blagovremeno biti obveštavana isključivo kroz zvanične platforme i kanale našeg kluba.

KK Crvena zvezda Meridianbet