Одлична провера и тесан пораз у Пиреју

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет поражени су у затвореној пријатељској утакмици у Пиреју од екипе Олимпијакоса 87:83.

Меч је одигран у дворани „Мира и Пријатељства“ а најефикаснији код црвено белих који су играли некомплетни (Теодосић и Недовић) били су Коди Милер Мекинтајер са 18 и Yаго Дос Сантос са 17 поена, док је Боломбој био најбољи скакач утакмице са 11 ухваћених лопти и 14 поена.

Меч у Пиреју био је прави такмичарски, изузетно чврст и борбен, а црвено бели су након изједначене прве деонице (23-23), водили на полувремену 38:35 (Мекинтајер 12), и крају треће четвртине 56:54, да би на крају у изједначеној завршници претрпели пораз у мечу који је за црвено беле био од велике користи пред старт сезоне и свакако најјача провера до сада.

У Екипи Олимпијакоса истакли су се Рајт са 25 поена и 10 скокова и Везенков са 24.

КК Црвена звезда Меридианбет: Милер Мекинтајер 18, Кенан 3, Давидовац 1, Митровић 5, Лазић, Калинић 2, Добрић 14, Боломбој 14 (11ск), Даум, Гедраитис 5, Плавшић 4, Костић, Јаго 17 (5аст);

Екипа Црвене звезде Меридианбет у среду путује право из Атине у Москву на ВТБ Суперкуп где је у четвртак очекује дуел са екипом ЦСКА.