Пораз црвено белих у Дубаију 86:84

Кошаркаши Црвене звезде Меридианбет поражени су на старту овосезонске АБА лиге од Дубаија резултатом 86:84.

Црвено-бели су одиграли меч у коме су заостајали 17 поена током првог полувремена, па се вратили у утакмицу, а поразу је кумовало и искључење Милоша Теодосића који је иницирао серију од 18-0 током друге деонице, почетком четврте деонице.

Коди Милер-Мекинтајер је на две секунде до краја промашио шут за победу из отворене позиције.

Дубаи је тиме у свом првом званичном мечу у историји успео да оствари победу у утакмици одиграној у њиховој “Кока Кола Арени”.

У редовима актуелног шампиона најбољи је био Калинић са 16 поена, пет скокова и три асистенције. Кенан је убацио 13, Митровић 12, Недовић 11, а Милер-Мекинтајер десет поена.

Најбољи у екипи Дубаија био је Мејсон са 18 поена. Абас га је пратио са 17, док је Клемен Препелич имао 16 поена и десет асистенција.

Дубаи – Црвена звезда Меридианбет 86:84 (28:16, 22:25, 16:22, 20:21)

Црвена звезда Меридианбет : Милер Мекинтајер 10 (4ас, 4из), Кенан 13, Теодосић 3 (6ас, 3из), Давидовац 5, Митровић 12 (6ск), Калинић 16 (5ск, 3ук), Добрић -, Боломбој 2, Гедраитис 9, Плавшић 1, Недовић 11, Дос Сантос 2 (6ас, 4ск).

Дубаи: Равена, Мејсон 18, Дангубић 8, Ускоковић 3, Абас 17, Препелич 16 (10ас), Бертанс 6, Тејлор, Вилијамс 9 (9ск), Анђушић 4, Радошевић 2, Дувериолу 3.

Тренер КК Црвена звезда Меридианбет Јанис Сферопулос:
Нисмо почели утакмицу добро, дозволили смо превише лаких поена, стигли су већ у првој деоници до двоцифрене предности. На почетку друге четвртине отишли су на убедљиву предност, после чега смо били боље у одбрани. Вратили смо се, чак и повели са 34:33, али онда смо у последњих пет минута опет дозволили сувише лаких поена. Генерално су нам дали много, 50 поена у првом полувремену, на крају 86. Тешко је добити у таквим околностима као гост. Јесмо имали последњи шут на утакмици да победимо, нисмо погодили, без обзира да ли смо дали тај кош или не, чињеница је да морамо боље у одбрани. То је нешто на чему морамо да радимо, посебно када играмо против тимова какав је Дубаи. Када будемо играли бољу одбрану, имаћемо шансу да добијемо овакве мечеве“.

У 2. колу АБА лиге, Звезда 28. септембра дочекује Морнар, док дан касније Дубаи гостује Цедевита Олимпији.