Uspešna nedelja za mlađe selekcije Crvene zvezde

Juniori našeg kluba savladali su vršnjake Mega Bemaks 85:77 u utakmici 5.kola  “Roda” lige Srbije . Naši juniori prikazali su izvanrednu igru u drugom poluvremenu, i u potpunosti nadoknadili veliki zaostatak koji su imali tokom prve četvrtine u dvorani “Mega Factory”.

Utakmicu su definitivno prelomili u poslednjoj deonici i stigli do vrlo važne pobede uz 22 poena Ostojića i osam asistencija i 20 poena Manojlovića uz sedam skokova i pet asistencija koji su bili najefikasniji kod crveno-belih.

Mega Bemaks – Crvena zvezda mts 77:85 (23:13, 15:26, 23:22, 16:24)

Crvena zvezda mts: Manojlović 20 (7sk, 5as), Bošnjak, Ostojić 22 (4sk, 8as), Dobrašinović 1, Dimitrijević 4 (5sk), Joksimović 6 (4sk), Šaranović, Uskoković 3, Blagojević 16 (4sk, 5ul), Branković 8, Ilić, Radosavljević 4.

Ekipa Crvene zvezde trenutno deli prvo mesto na tabeli sa ekipama Mege, Partizana i Slobode sa skorom 4-1.

Kadeti su tokom prethodna četiri dana bili još produktivniji, zabeležili su dve ubedljive pobede. Crveno-beli su prvo u subotu savladali ekipu  „Dinamik VIP“ rezultatom 82:63 u utakmici 5.kola juniorske Triglav lige. Ovu utakmicu obeležio je kvartet  igrača koji su vodili Crvenu zvezdu do sigurne pobede: Branković je ubacio 24 poena, Vukas 21, Šaranović sa 13, i Matović koji je uz 7 poena imao čak 11 skokova.

Crvena zvezda mts – Dinamik Vip 82:63 (21:15, 21:13, 18:15, 22:20)

Crvena zvezda mts: Vukas 21, Andrić, Radaković 3, Malavražić, Mihailović 8 (5as), Pavlović 1, Šaranović 13, Čubranović, Matović 7 (10sk), Topalović 2, Gačić, Branković 24 (5sk).

Samo četiri dana kasnije, u zaostalom meču 4.kola Triglav lige, juniori su blistali i fenomenalnom igrom savladali ekipu Mega Bemaksa sa ubedljivih 82:53 i to kao gosti u dvorani „Mega Factory“.

Od starta utakmice, ekipa koju sa klupe vodi trener Miloš Obrenović kontrolisala je potpuno utakmicu i dešavanja na parketu, a već na poluvremenu bilo je ogromnih 51-31. Do kraja utakmice nije bilo velikih dilema, crveno-beli su sigurnom igrom stigli do važih bodova u derbiju ne samo ove runde, već i prvog dela šampionata. Ognjen Matović sa 15 poena i 9 skokova je bio najefikasniji, ali je imao i puno raspoloženih saigrača. Mihailović je dodao 13, Vukas i Branković po 12 poena.

Mega Bemaks – Crvena zvezda mts 53:82 (17:26, 14:25, 10:12, 12:19)

Crvena zvezda mts: : Vukas 12 (4sk), Andrić 3, Radaković 4, Malavražić, Mihailović 13 (8sk), Pavlović 6, Šaranović 7, Čubranović 8, Matović 15 (9sk), Topalović 2, Radojević, Branković 12.

Crvena zvezda je na vrhu tabele sa skorom 5-0, a narednog vikenda sledi gostovanje u Novom Sadu, ekipi „Star-a“.

Juniori će tokom vikenda u nedelju od 14 časova u dvorani „Basket City“ dočekati ekipu „Dinamika VIP“.