•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

15.09.2017 /

Antić "Znamo se, srce na teren - pa šta bude"

Najiskusniji igrač Crvene zvezde mts Pero Antić o iznenadnom povratku u voljeni klub, izazovima, svom doprinosu i novoj ekipi crveno-belih. Moj moto je uvek bio "srce na teren - pa šta bude"
Pero Antić iskusni krilni centar KK Crvena zvezda mts, doputovao je u četvrtak uveče u Beograd, i odmah po dolasku uputio se ka hali „Aleksandar Nikolić" kako bi se upoznao sa novim saigračima i stručnim štabom, sa kojima će se u sezoni 2017-2018 boriti u istom dresu.

Antić je već u petak u jutarnjim časovima obavio neophodne lekarske testove,a već tokom večernjih časova priključiće se treninzima. Iskusni igrač, koji je sa ekipom Fenerbahčea u maju osvojio Evroligu, „preko noći" se obreo u Crvenoj zvezdi, klubu čiji je veliki navijač:

Menadžer i uprava Fenera tražili su najbolje rešenje za mene, imao sam garantovan ugovor, ali imao sam dilemu, da li ostati, uživati u bogatom ugovoru, ili igrati i biti srećan negde drugde. Kada se pojavila Crvena zvezda, nisam razmišljao ni sekundu! Bio je ponuda, mogao sam da uzmem bolji ugovor u Evroligi, pet puta više para u Kini...Ali uvek sam želeo da igram za Crvenu zvezdu. Poklopilo se, video sam da je u pitanju pravi projekat, da mogu da pomognem,nisam finansijski teret za moj klub, jer Fenerbahče plaća veliki deo tog ugovora, ne zauzimam mesto stranca"

Pero Antić je nastavio u svom prepoznatljivom stilu, i posebno apostrofirao jednu stvar koja mu je zasmetala:

Pratio sam malo, došlo je i do mene kada sam odlučio da se vratim u Crvenu zvezdu, šta se piše. Sume koje se pominju oko mog transfera su smešne! Ja sam među najeftiniim igračima ovog tima! Nisam ovde došao da zaradim, ponavljam, Fenerbahče pokriva najveći deo mog ugovora, odrekao sam se i nekih bonusa. Ja sam ovde ne da bih zaradio, nego da pomognem mojoj Crvenoj zvezdi ako mogu, i kući sam!

Crvena zvezda mts je tokom leta formirala tim koji je sastavljen od nekolicine mladih i izuzetno talentovanih igrača. Tu su i Feldin i Ročesti, koji uz Antića i starosedeoce, Lazića, Bjelicu i Dangubića, treba da donesu i neophodno iskustvo:

Pratio sam dešavanja, rekoh već da je ovo vrlo interesantan projekat. Sastavljena je mlada ekipa, potrebno je iskustvo. Ja sam sada tu da pomognem da hemija tima bude prava. Imam mnogo iskustva, moje je da pomognem kako znam i umem ovom timu. Da li će to biti 10 minuta na parketu, da li sa klupe, u svlačionici, nije važno. Trener je mlad, upoznali smo se i dugo razgovarali. Vrlo je ambiciozan i zna košarku, to odmah vidiš. Samo nam je potrebno strpljenje. Crvena zvezda je na pravom putu kao klub, postavljen je ozbiljan sistem, prave se mladi igrači, strategija koja je postavljena daje rezultate. Niko nije verovao, ali su uspeli. Zato je sa ovim timom potrebno strpljenje, a pošto dobro poznajem navijače Zvezde, znam da će nas podržati!

Pero Antić je od odlaska iz Crvene zvezde u prvom mandatu napravio ozbiljnu internacionalnu karijeru, preko Rusije, Grčke, SAD i Turske, ali i tokom tog perioda nikada nije krio privrženost crveno-belima. A ona je toliko velika, da objašnjenje nije ni potrebno, već o njoj svedoči i jedna od brojnih tetovaža na njegovom telu. Kao jedan od najiskusnijih u novom timu, imao je i poruku za kraj:

Kada igraš, i kada igra Crvena zvezda, pritisak uvek postoji. Svestan sam da će tokom sezone biti i uspona i padova, a „udar" će uvek biti na nas najiskusnije igrače. Međutim, kao što znam za to, znam i koliko nas vole navijači i da će nam dati punu podršku u svakom trenutku! Što se mene lično tiče, svi me znaju, parola je jednostavna „srce na teren – pa šta bude"! rekao je Antić, koji će u novoj sezoni nositi dres sa brojem 12.