•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    - : -
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    - : -
    Nov 17, Fri 20.00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

03.09.2017 /

Jaka provera i vredna pobeda protiv "Zenita"

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili i drugoj proveri pred početak nove sezone, pošto su u Vršcu savladali izuzetno jaku ekipu ruskog "Zenita" sa 69:66 (20:13,13:18,20:21 i 16:14). Bjelica sa 21.poenom i Stefan Janković sa 15 poena, najefikasniji.
Košarkaši Crvene zvezde mts ostvarili su i drugu pobedu u pripremnom periodu, pošto su u nedelju uveče u Vršcu savladali ruskog predstavnika „Zenit" iz Sankt Peterburga sa 69:66.

Najefikasniju u redovima crvenobelih bili su Milko Bjelica sa 21 poenom, Stefan Janković sa 15 i Nikola Radićević sa 10 poena.

Nakon boljeg starta nominalno domaćina u ovoj utakmici, ekipe Zenita koja se priprema za novu sezonu VTB lige i Evrokupa u Vršscu, koja je povela 10-3, nošeni odličnom igrom Stefana Jankovića (12 poena), crveno-beli su preokrenuli rezultat i prvih 10 minuta dobili rezultatom 20:13.

U nastavku viđena je izjednačena utakmica, na veliki odmor otišlo se minimalnom prednošću Crvene zvezde mts 33:31. U istom ritmu, igralo se do samog kraja, na kraju treće deonice crveno-beli su vodili 53:52, a utakmica je završena vrednom pobedom šampiona ABA i srpske lige 69:66 u jakoj proveri protiv tima koji i ove sezone ima velike ambicije i izuzetno jak sastav u kome su nastupali Amerikanci Vitington, Harper, Rejnolds, Slovak Kajl Kurik...

KK Crvena zvezda mts:  Kešelj 4, Radičević 10,Dangubić 5,Davidovac, Apić 1, Lazarević, Radanov, Feldin 7, Janković 15, Rakićević, Lesor 5,Jovanović 1, Bjelica 21+6 sk.

Narednu proveru crveno-beli će imati protiv čačanskog Borca u Beogradu.