Laka pobeda Crvene zvezde mts na startu SL

Pobeda košarkaša Crvene zvezde mts 101:60 protiv Dunama na startu SL. Pred 2300 gledalaca najefikasniji Dušan Ristić sa 18 poena. U nardnom kolu crveno-beli gostuju Zlatiboru.

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su ekipu Dunava iz Starih Banovaca rezultatom 101:60  u prvoj utakmici grupe A Superlige Srbije.
Pred 2300 gledalaca u dvorani „Aleksandar Nikolić” najefikasniji kod crveno-belih bio je Dušan Ristić sa 18 poena i 8 skokova, pratio ga je Rivers sa 17 poena.
Pred početak meča publika u dvorani bila je u prilici da još jednom velikim aplauzom pozdravi trofej namenjen osvajaču ABA lige.
Utakmica nije donela nikakvu rezultatsku neizvesnost, crveno-beli su počeli šuterski vrlo raspoloženo, prednost je rasla iz minuta u minut, uz brojne atraktivne poteze praktično svih igrača koji su se našli u protokolu za ovu utakmicu.
Već posle nekoliko minuta bilo je 16-6, na kraju četvrtine 26-15, a nakon prvih pet minuta druge deonice i serije 11-0 za crveno-bele trener gostiju Ašćerić zatražio je i drugi tajm-aut.
Do poluvremena trojke su ubacivali Lazić, Faje, Davidovac, Nenadić… a na semaforu je stajalo velikih 59-31.
U drugom poluvremenu očekivano trener Milan Tomić je delio minutažu i ukazao šansu svima (od 13 igrača u protokolu nije bio Aleksa Radanov), a publika je mogla da uživa u lepim potezima i pobedi Crvene zvezde mts sa konačnih 101:60.
KK Crvena zvezda mts: Čović 3+7as, Davidovac 4, Lazić 7, Dobrić 13,Kešelj 5, Faje 5, Beron, Nenadić 9+5sk+5as, Ristić 18+8sk, KC Rivers 17, Simanić 9, Odžo 11+5sk.
U narednom kolu košarkaši Crvene zvezde mts gostuju ekipi Zlatibora.