ANGT – Ubedljiva pobeda Crvene zvezde na startu

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu na ovogodišnjem Evroliginom ANGT turniru „Marko Ivković“ pošto su savladali vršnjake rumunskog Kluža rezultatom 89:53 (25:12, 22:16, 20:12,22:13).

Crveno-bele je predvodio Radaković sa 17 poena, pratili su ga Pavlović sa 14 i Šaranović sa 12 ubačenih poena.

Najefikasniji u ekipi Kluža bio je Dragoš Lungu sa 18 poena.

Osim prve deonice i nervoznog početka utakmice koji je obeležilo malo poena, izabranici trenera Miloša Obrenovića kontrolisali su uvodnu utakmicu na ovogodišnjem turniru i došli do lake pobede.

Već na poluvremenu bilo je 47:28, a do kraja meča trener crveno-belih dao je šansu svim igračima i rasporedio minutažu jer crveno-bele u petak očekuje još jedna važna utakmica u grupi protiv Makabija od 18 časova.

KK Crvena zvezda : Vukas 6, Gačić 9, Radaković 17, Vudragović 7, Mihajlović, Pavlović 14, Šaranović 12, Vuković 2, Matović 3, Topalović 6, Topić 4, Branković 9.

U drugom meču grupe A sastaju se Makabi i Partizan NIS, a do kraja dana u okviru 2.kola sastaće se Crvena zvezda – Makabi (18h) i Partizan – Kluž Napoka (20h).