Dramatična utakmica i poraz u produžetku u Kaunasu

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u zaostaloj utakmici 21.kola Evrolige u Kaunasu od ekipe Žalgirisa rezultatom 103:98 (23:14, 22:18,15:35,28:21,15:10) i to posle dramatične završnice i produžetka.

U regularnom toku bilo je 88:88 i to nakon trojke koju su igrači Žalgirisa pogodili praktično sa zvukom sirene,a u produžetku crveno beli nisu imali snage da dođu do bodova u Litvaniji.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Dobrić sa 21.poenom i Dejan Davidovac sa 18.

Utakmica koja je imala dva potpuno različita poluvremena, u prvom domaćin je odmah stekao inicijativu i stigao do dvocifrene prednosti, koju je održavao većim delom druge četvrtine, a na poluvremenu je bilo 45:32 za Žalgiris.

Međutim, u trećoj deonici viđena je mnogo bolja igra Crvene zvezde koja je dominirala bukvalno u svim segmentima igre i dobila tu deonicu 35:15.

Međutim domaćin je u poslednjoj deonici polako topio tu prednost, ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su crveno beli napravili pri rezultatu 80:80 seriju od 5:0, ali su pri rezultatu 88:85 dozvolili šut i pogodak za tri poena Tajlera Kavanoa i ušlo se u produžetak pred koji je domaćin imao veliku psihološku prednost koju je i iskoristio i na kraju dobio utakmicu rezultatom 103:98.

KK Crvena zvezda: Dobrić 21, Davidovac 18, Marković 14, Kalinić 12, Vajt 11, Mitrović 9, Ivanović 5, Lazarević 4, Volters 4, Kuzmić, Simonović;

Poslednju utakmicu u ovogodišnjem izdanju Evrolige crveno beli igraju u petak protiv aktuelnog šampiona ekipe Anadolu Efes. Meč je na programu u 21 sat u hali Aleksandar Nikolić.