Prvi poraz Crvene zvezde u ABA ligi nakon neizvesne završnice

Košarkaši Crvene zvezde mts doživeli su prvi poraz ove sezone u regionalnom šampionatu. Ekipa Zadra je slavila protiv naše ekipe 96:98 (19:27, 22:25, 25:23, 30:23). Crveno-beli su uspeli da se vrate iz -19, što na kraju nije bilo dovoljno za veliki preokret.

Najefikasniji igrač u redovima Crvene zvezde je bio Ben Bentil sa 19 poena (9 skokova). Odličnu utakmicu je odigrao i Luka Vildoza sa 16 poena i 11 asistencija.

Crveno-beli su raspoloženi ušli u meč, te su trojkama Nedovića i Lazarevića brzo došli do prednosti (9:2), međutim gosti su uzvratili serijom 0:8 kojom su preuzeli vođstvo (9:10). Sve do poslednjih tri minuta prve četvrtine igralo se koš za koš. U samoj završnici Zadar je uspeo da veže nekoliko pogođenih šuteva kojim su stekli osetniju prednosti (19:27).

Gosti su u istom ritmu otvorili drugu deonicu u kojoj su rano napravili seriju 0:6 i tako došli do dvocifrenog vođstva (19:33), dok su crveno-beli delovali dosta umorno. Luka Vildoza je u nastavku doneo novu energiju našoj ekipi koja je uspela rezultatski da se povrati u meč serijom 17:7 (36:40). Argentinac je u ovim momentima bio apsolutni lider na parketu, što se ogledalo kroz odlične asistencije i koševe u bitnim momentina. Krajem deonice dolazi do novog pada u igri Zvezde, što je rezultiralo velikim zaostatkom na poluvremenu (41:52).

Najbolji pojedinac na poluvremenu je bio Luka Vildoza sa 12 poena i 7 asistencija. Po 6 poena su dodali Lazarević, Mitrović i Nedović.

Treća četvrtina sve do samog kraja bila je izuzetno teška za našu ekipu, koja nije pronalazila rešenja za dobar napad gostiju. Gosti su dolazili čak do 19 poena prednosti (56:75), što je bilo zabrinjavajuće. Crveno-beli su u samom finišu ove deonice napravili seriju 10:0, koja je postavila konačan rezultat ove četvrtine 66:75.

Crvena zvezda se probudila u poslednjoj deonici, dobrom igrom u napadu i boljom odbranom razlika se polako topila. Na nešto manje od dva minuta pre kraja meča, naša ekipa se u potpunosti rezultatski vratila (91:92). To nije bilo dovoljno za veliki preokret, te je Zadar slavio 96:98.

KK Crvena zvezda mts: Vildoza 16, Lazarević 6, Mitrović 6, Lazić 9, Martin 4, Dobrić 4, Ivanović 7, Ilić 3, Nedović 13, Marković, Petrušev 9, Bentil 19;

Zadar: Jordano 23, Drežnjak 22, Ramljak 20…

Trener KK Crvena zvezda mts Vladimir Jovanović: Čestitam Zadru na pobedi, više nego zasluženoj, došli su bez najboljeg igrača i pomislili smo da će da se predaju, tako smo i počeli utakmicu, mekano, bez koncentracije, bez rešenja za njihov mečap, užu odbranu, bespotrebno smo digli veliki broj šuteva za tri poena i nismo imali energiju da se branimo. Napadali su nas u leđa celu utakmicu i pravili nam probleme. Težak poraz, neočekivan, za dobru analizu. Da vidimo kako ćemo i šta ćemo dalje“, rekao je Jovanović

Naredni meč košarkaši Crvene zvezde igraju u četvrtak protiv Fenerbahčea u Istanbulu, dok je sledeći rival u regionalnom prvenstvu ekipa Cibone.