Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet učestvovaće od petka do nedelje na završnom turniru Košarkaške Lige Srbije\. Protivnik crveno belima u polufinalu u petak od 20 časova u hali Čair biće ekipa Spartaka\. U drugom polufinalu sastaće se ekipe Partizana i FMP\-a\. Povodom održavanja završnice domaćeg šampionata, koji će se po prvi put održati u ovom formatu, u beogradskom hotelu „Radisson“ održana je konferencija za medije na kojoj su govorili svi treneri ekipa koje će učestvovati u završnici, kao i kapiteni ekipa\. Nakon uvodne reči domaćina i organizatora turnira \(Grad Niš i KLS\) prisutnima su se obratili i naš trener Milan Tomić, kao i kapiten Ognjen Dobrić: Milan Tomić, trener KK Crvena zvezda Meridianbet: „_Čestitam na organizaciji Fajnal\-fora, prvi put u istoriji, to je prelepo što se dešava u Srbiji\. Ovo je specifično takmičenje, nokaut utakmice i mislim da će ova promena uticati na kvalitet utakmica\. Četiri odlične ekipe su\. U polufinalu igramo protiv sjajnog tima koji uvek zna šta radi na terenu\. Trudićemo se da odigramo dobro\. Kad poštuješ nešto i voliš to, moraš u najtežim trenucima da pomogneš\. D**a odigramo kvalitetno i osvojimo KLS\. Nema mnogo filozofije\. Kad prihvatiš nešto, radiš najbolje što možeš_“**, odgovorio je novi\-stari trener Zvezde\. Ognjen Dobrić, kapiten tima, istakao je da favorita nema\. „_Neće biti lako\. Na takmičenju ovakve vrste nema favorita\. Osim Partizana i Zvezde, u istim sastavima su timovi\. Utakmice su kao nokaut faza, jedna odlučuje sve\. Ne mogu da kažem da je neko favorit, nadam se samo uzbudljivim utakmicama i neka najbolji pobedi\.“_ Kapiten crveno\-belih je radio i osvajao trofeje sa Milanom Tomićem\. „_Nemam šta da pričam o promenama u klubu\. Trener Milan je prihvatio posao, što nije lako ovom trenutku\. Pokušao je da malo bodri ekipu, da se spremimo, ne možemo mnogo toga da promenimo, nema vremena odradili smo nekoliko treninga\. Želimo da dobrom energijom i stavom dođemo do što boljeg rezultata\. To je najvažnije i način kako mora da se gleda dalje\.“_ Ekipa Crvene zvezde Meridianbet nakon treninga u četvrtak popodne putuje u Niš\.