Zvezda uspešna na startu Top 16

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su u prvom kolu Top 16 faze Evrokupa ekipu Limoža na svom parketu rezultatom 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18).

Prvo kolo Top 16 faze Evrokupa, u grupi G, donelo je zanimljiv susret u dvorani „Aleksandar Nikolić” u kome je Crvena zvezda slavila protiv francuskog Limoža 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18). Pred 5897 gledalaca, najbolji pojedinci u pobedničkom timu bili su Beron sa 13 poena i Čović sa 12 poena i 6 asistencija.
Startna petorka Crvene zvezde mts: Regland, Lazić, Simanić, Cirbes, Beron.
U brzom ritmu koji je nametnut od samog starta meča, crveno-beli su se bolje snašli i nakon prvih pet minuta stekli prednost 17:11. Regland je sjajno otvorio susret sa devet poena u prvoj deonici i bio motor šampiona Srbije koji je na kraju prve četvrtine vodio 25:16.
Centralna figura druge deonice bio je Boriša Simanić, sa nekoliko sjajnih poteza na obe strane terena, što je košarkašima Zvezde donelo dvocifrenu prednost 35:22. Prepuna dvorana „Aleksandar Nikolić” po ko zna koji put je bila šesti igrač crveno-belima, koji su znali na najbolji način da odgovore i na veliki odmor odu sa prednošću 40:32.  Beron i Regland bili su najefikasniji sa po devet postignutih poena.
Gosti su bolje otvorili drugo poluvreme, sa nekoliko lakih poena iz kontre, i u par navrata prilazili na minus 3. Fizički izuzetno zahtevna utakmica, crveno-beli nisu uspevali da se rezultatski odlepe, ali su ipak pred poslednju deonicu sadržali prednost 58:53.
Da Zvezda igra sa 12 igrača najbolje je pokazala poslednja četvrtina, u kojoj su preko potrebnu snagu sa klupe doneli Čović, Kešelj i Davidovac i od rezultatskog egala crveno-beli su otišli na 71:61, četiri i po minuta pre kraja meča. Nije bilo povratka za francuski tim, kvalitet izabranika Milana Tomića došao je do izražaja kada je bilo najpotrebnije i na kraju sigurna pobeda 83:71 na startu Top 16 faze Evrokupa.
Crvena zvezda mts – Limož (25:16, 15:16, 18:21, 25:18)
Crvena zvezda mts: Regland 9 (5as), Čović 12 (6as), Kešelj 9, Perperoglu 10 (8sk), Davidovac, Nenadić, Lazić, Beron 13, Ristić, Simanić 11 (6sk), Cirbes 11, Odžo 8.