Novo Mesto, stare navike i pobeda Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Krku u Novom Mestu 96:66 i zabeležili su 14.pobedu u ABA ligi. Kešelj sa 20 i Simanić sa 17 poena najefikasniji. Čović i Reglend imali po 8 asistencija.

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su i 14.pobedu u ABA ligi pošto su u dvorani „Leon Štukelj” u Novom Mestu savladali ekipu Krke 96:66 (22:13, 30:18,17:23,27:12).

Najefikasniji kod crveno-belih bili su Kešelj sa 20, Simanić sa 17, Perperoglu i Čović su ubacili po 11.

Lider na tabeli regionalnog takmičenja nije dozvolio nikakvo iznenađenje, i pored činjenice da je ekipa Krke u prethodnim rundama znala da iznenadi favorite u Novom Mestu. Praktično od samog starta i trojke Boriše Simanića, Zvezda je uvećavala svoju prednost, većs redinom prve deonice nakon poena Odža, dvojki Reglanda i Berona, penala Simanića, crveno-beli su stigli do dvocifrene prednosti (11-22) koja je nastavila da raste i tokom druge četvrtine.

Čestim izmenama trener Milan Tomić je delio minutažu, i ukazivao šansu svima, a u drugoj četvrtini Kešelj i Dobrić su imale svoje role, pa je slično kao i na kraju prve četvrtine, ovoga puta nakon trojke Berona, Zvezda stigla i do+20 (25-45). Nakon prvih 20 minuta uz rezultat 52:31, Beron je imao 9 poena, Simanić 8, Dobrić i Kešelj po 6 poena, Čović 5 uz čak 6 asistencija.

U sličnom ritmu nastavilo se i u trećoj četvrtini, crveno-beli su održavali visoku prednost, koju je domaćin smanjio sa 4 vezana poena u poslednjem minutu sa 54:69 (Simanić 17, Regland 8+8as, Balažić kod domaćina 13). Poslednja je donela seriju trojki Marka Kešelja koji je stigao do 20 poena, a Zvezda do lake i atraktivne pobede u Novom Mestu.

KK Crvena zvezda mts:

Regland 9+8as, Čović 11+8as, Kešelj 20 (trojke 7-6), Perperoglu 11, Davidovac 2, Lazić 3, Beron 9, Dobrić 8, Ristić 1, Simanić 17,Cirbes 3, Odžo 3.

Odmah po završetku utakmice crveno-beli su autobusom krenuli za Beograd, a već u ponedeljak u 14 časova lete čarterom u Malagu gde ih u utorak od 20.45 očekuje meč 2.kola TOP 16 faze Evrokupa.