Rutinska pobeda na Zlatiboru

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su kao gosti Zlatibor rezultatom 82:68 (23-16,27-26, 20-15 i 12-11) u utakmici 2.kola grupe A Superlige Srbije. Najefikasniji Davidovac sa 22 poena, u narednom kolu derbi grupe sa FMP-om (subota 17h hala Aleksandar Nikolić).

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su kao gosti Zlatibor rezultatom  82:68 (23-16,27-26, 20-15 i 12-11) u utakmici 2.kola grupe A Superlige Srbije.
Pred prepunom halom „Wai Tai” u SC Zlatibor najefikasniji kod crveno-belih bio je Dejan Davidovac sa 22 poena, dok su Ristić i Odžo imali po 9 uhvaćenih lopti.
U narednom kolu derbi grupe A sa FMP-om koji je u sredu savladao Borac sa 89:69.
U pravoj prvenstvenoj utakmici, maksimalno motivisani domaćini rezultatski su držali priključak do sredine prve deonic e (9-12) a onda su košarkaši Crvene zvezde pojačai ritam, uz nekoliko vezanih poena KC Riversa završili prvu deonicu vođstvom 23-16. Slična slika viđena je u većem delu druge četvrtine, trener Milan Tomić ukazivao je šansu svim igračima, a domaćin je u samom finišu (18.minut) zapretio i prišao na samo 4 poena zaostatka (40-44), ali je taj nalet odbio Rivers novom trojkom, pa se na veliki odmor otišlo sa prednošću aktuelnog šampiona 50-42 (Davidovac 13 poena,, Rivers 9, Ristić 8).
Već na startu drugog poluvremena nakon poena Odža sa linije slobodnih bacanja i polaganja Berona, Crvena zvezda je ponovo stekla dvocifrenu prednost u 22.minutu. Nakon minijature Berona (6 poena) i dvojke Lazića, crveno-beli su polovinom treće deonice stigli do rekordnih +18, a domaćin je do kraja četvrtine prišao na minus 13 (57-70).
Nakon serije domaćina 5-2 na startu poslednje četvrtine , Zlatibor je ponovo prišao na -10, ali je večeras odlični Davidovac poentirao, nakon toga ubacio i trojku za 80-64 i, ako je postojala ikakva dilema, rešio pitanje pobednika u ovom meču.

KK Crvena zvezda mts: Čović  2, Davidovac 22 , Lazić 7, Dobrić 3 ,Kešelj 5 , Faje , Beron 10, Nenadić 1, Ristić 10+9sk , KC Rivers 11 , Simanić 5, Odžo 6+9sk .

Trener KK Crvena zvezda mts Milan Tomić “Imali smo 18 grešaka, što je protiv Zlatibora zaista mnogo. To je ekipa koje je večeras stvarno bila borbena i odgirala je dobro i čestitao bih im na tome. Ali, ono što cele sezone pokušavam da kažem mojim igračima i da oni shvate.
Nema lakih utakmica. Nikada. Da li igramo prijateljsku utakmicu, protiv Zlatibora ili Reala… To moraju igrači da shvate. Jer ako nisu spremni, psihički i fizički za jednu utakmicu, tu može doći do povrede, može da dođe do nervoze… Ovakve utakmice moramo da iskoristimo da bismo podelili minutažu, da bismo nastavili rad, jer nas čeka još osam utakmica. Ušli smo bez ikakve koncentracije, kao “lako ćemo”. Nema lake utakmice!
U narednom kolu Crvena zvezda mts dočekuje ekipu FMP-a (subota 17 časova) u dvorani “Aleksandar Nikolić”.