Crvena zvezda perfektnim skorom do plej ofa

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili Borac 86:58 u poslednjoj utakmici grupe A Superlige. Pred 800 gledalaca najefikasniji Ristić sa 16, Rivers i Beron sa po 14 ubačenih poena. Prvi meč polufinala protiv Mege u nedelju od 19 časova u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Košarkaši Crvene zvezde mts bez poraza su okončali takmičenje u grupi A Superlige Srbije, pošto su u poslednjem meču grupe u dvorani „Aleksandar Nikolić” savladali ekipu čačanskog Borca rezultatom 86:58 (20:20,17:17,21:11,28:10).
Pred 800 gledalaca najefikasniji kod crveno-belih bili su Ristić sa 16 poena I 9 uhvaćenih lopti, Beron I Rivers sa po 14 ubačenih poena.
Meč je sa klupe vodio prvi pomoćnik Milana Tomića, Andrija Havrilović, pošto je prvi trener crveno-belih zbog jake preglade i bolesti bio sprečen da sedi na klupi u sredu uveče.
Meč bez ikakvog takmičarskog značaja doneo je nakon odličnog starta Crvene zvezde i vođstva 10:0 i 16:4, izjednačenu košarku u kojoj su gosti maksimalno rasterećeni imperativa rezultata odigrali dobru drugu deonicu i čak poveli 31:25.
Međutim, nakon velikog odmora (prvo poluvreme završeno rezultatom 37:37) crveno-beli su dodali gas i serijom poena Bilija Berona stigli do prednosti od 7-8 poena (53:45 u 29.minutu) i tu prednost su povisili na ponovo dvocifrenih +10 do kraja deonice  58:48. U poslednjoj deonici crveno-beli su odigrali izuzetno angažovanu, snažnu odbranu i uvećavali rezultat iz minuta u minut sa konaćnih +28.
Utakmica u dvorani „Aleksandar Nikolić” ostaće upamćena i po tome što je 100.meč u dresu Crvene zvezde mts odigrao Boriša Simanić.
KK Crvena zvezda mts:

Radanov, Čović 2+6 as, Davidovac, Nenadić, Lazić (kapiten) 6, Faje 5, Beron 14, Dobrić 10, Ristić 16+9sk, Simanić 9, KC Rivers 14, Odžo 2 + 7sk.

Andrija Gavrilović: “Drugi put sam na ovom mestu i podrazumevam da su sa mnom pored klupe i Milenko Topić i Sale Kosović, to zajedno vodimo, a valjda sam zbog godina taj koji stoji pored. Mislim da smo sva trojica uradili to da drugo poluvreme izgleda bolje. Mogu da čestitam Borcu na prvom poluvremenu, u kom su se odlično borili, s obzirom na to da ovom utakmicom završavaju sezonu. Bili su aktivni, agresivni, pogodili su šuteve… Mi nismo bili agresivni, aktivni i motivisani onoliko koliko bi trebalo da budemo, a to smo posle nadoknadili u nastavku. Na tome bih čestitao igračima”, izjavio je Gavrilović nakon meča.

Dunav 9 1 8 634:802 10
KK Crvene zvezde mts na startu polufinala Superlige dočekaće u nedelju ekipu Mege u dvorani „Aleksandar Nikolić” a utakmica se igra od 19 časova.