Minimalan poraz na startu EL u Atini

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u Atini od Panatinaikosa 82:87 (17:14,18:23, 18:29, 29:21) na startu ovogodišnjeg izdanja Evrolige. Gist najefikasniji sa 22 poena i 7 skokova. Crveno-beli ravnopravni na vrućem gostovanju u OAKA Areni.

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su u Atini od Panatinaikosa 82:87 (17:14,18:23, 18:29, 29:21) na startu ovogodišnjeg izdanja Evrolige.
U ravnopravnoj utakmici, u kojoj su se prikazali u dobrom svetlu na teškom gostovanju, crveno-bele je predvodio Džejms Gist sa 22 poena i 7 skokova, po 15 su ubacili Perperoglu i Beron, dok je kod domaćina najefikasniji bio tandem Tomas i Kalates sa po 21 ubačenim poenom.
Košarkaši Crvene zvezde odlično su otvorili utakmicu u „OAKA” Areni poveli su 8-2, pa i 17-8 nošeni odličnom igrom Džejmsa Gista koji je u početnih 7 minuta ubacio 8 poena uz 3 skoka. Međutim, domaćin nošen bučnom podrškom sa tribina odgovorio je serijom 6-0 u finišu prve deonice za 14-17 na kraju prve četvrtine. (Gist 8, L Braun 3, Perperoglu 3, Beron 3).
Crveno-beli nisu imali rešenje u napadu ni u prva tri minuta nastavka, pa je Panatinaikos stigao i do prvog vođstva u 13.minutu 18:17, a posle dvojke Papajanisa za 20:17, trener Milan Tomić zatražio je tajm-aut. Poenima Gista, pa Dženkinsa i nakon trojke Berona, crveno-beli su ponovo poveli 26:24.
U narednih pet minuta igralo se koš za koš, a na poluvremenu je bilo 37:35 za domaćina (Gist 10, Beron 6, Dobrić 4, L Braun i Perperoglu po 3).
Do prve osetnije prednosti Panatinaikos je došao nakon serije od 5-0 na startu treće deonice,  a Crvena zvezda je u nastavak ušla bez Majkla Odža koji je za 8 minuta zaradio 5 ličnih grešaka… Crveno-beli su brzo uzvratili nakon trojke Davidovca i poena Berona.
Opterećeni ličnim greškama, crveno-beli nisu u nastavku mogli da odigraju dovoljno čvrsto u odbrani , a nakon poena (2+1) Dešona Tomasa Panatinaikos je u 26.minutu stigao prvi put do dvocifrene prednosti (55:44) i tu prednost praktično održao do kraja treće deonice – posle 30 minuta bilo je 66:53 za domaćina.

Poslednju deonicu crveno-beli su otvorili sa 4 vezana poena, a u 35.minutu nakon penala Perperoglua Crvena zvezda je ponovo smanjila na jednocifreni minus (74:65), nakon promašene trojke Fajea, poentirao je sa linije slobodnih bacanja i Beron za 74:67, a pritisak na domaćina pojačan je minut kasnije nakon trojke Berona (76:70),imao je šansu u narednom napadu ponovo Beron, a nakon dvojke Tomasa, tajm aut je zatražio trener crveno-belih Milan Tomić. Taj koš Tomasa ispostavio se kao vrlo važan za krajnji ishod. Ponovo je Crvena zvezda zapretila na ulasku u posledni minut nakon trojke Perperoglua (83:77) i dvojke sjajnog Gista (83:79) a trener domaćih Pedulakis zatražio je tajm-aut na 39 sekundi pre kraja meča. U penal završnici domaći košarkaši bili su precizni i tako stigli do prvih bodova.

Trener KK Crvena zvezda mts Milan Tomić; “Za premijeru u Evroligi, ova utakmica je pokazala da je obema ekipama potrebno vreme da budu bolje, Čestitke Panatinaikosu na pobedi, a mi moramo da se okrenemo radu, ovo je samo jedna utakmica, i moramo da se pripremimo za sledeću koja nas očekuje”

KK Crvena zvezda mts:
D.Braun 5, Čović, L.Braun 3, Perpergolu 15, Davidovac 3, Lazić (kap.), Faje 3, Beron 15, Dobrić 7 , Gist 22+7sk, Dženkins 8, Odžo 2 .
Timska statistika: šut za 2 (50-22),šut za 3 (22-9),Sl.bacanja (13-11),Skokovi 29 (18+11of), Asistencije (10),Ukradene lopte (8), izgubljene lopte (13).
Crveno-beli u narednom kolu dočekuju Fenerbahče 10.oktobra u dvorani „Štark Arena”.