Crvena zvezda ubedljiva na premijeri ABA lige

KK Crvena zvezda mts zabeležio je ubedljivu pobedu na prvoj utakmici regionalnog takmičenja u sezoni. U utakmici 1. kola ABA lige u dvorani ”Aleksandar Nikolić” savladana je Primorska rezultatom 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16).

Košarkaši Crvene zvezde briljirali su na početku takmičenja u ABA ligi. Crveno-beli su u dvorani ”Aleksandar Nikolić” savladali Primorsku rezultatom 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16).
Od prvog sudijskog podbacivanja Zvezda je igrala perfektno u napadu, a tokom cele druge četvrtine i u uvodnoj fazi trećeg kvartala odbrana crveno-belih bila je savršena. U tom periodu napravljena je nestvarna serija 32:3 koja je donela izabranicima Milana Tomića prednost od čak 36 poena – 60:24.
Pitanje pobednika više se nije postavljalo, Zvezda je prikazala atraktivnu i kvalitetnu predstavu u kojoj je briljirao Lorenzo Braun sa dabl-dabl učinkom od 18 poena i 10 asistencija. Pratio ga je Ognjen Dobrić sa 13 poena, kao i Džejms Gist sa 11 uz sedam skokova. Dvocifren je bio i Mo Faje sa 10 poena uz osam skokova.
Crveno-beli su od početka meča bili veoma napadački raspoloženi. Po taktovima Lorenca Brauna koji je u prvom kvartalu postigao čak 11 poena, Zvezda je igrala veoma raznovrsno i brzo. Ubačenih 28 poena u prvom kvartalu najbolje svedoči o tome pa su izabranici Milana Tomića na prvu pauzu otišli sa sedam poena prednosti – 28:21.
Na odličnu igru u napadu Crvena zvezda je pridodala agresivnu odbranu početkom druge deonice. Za sedam i po minuta Primorska je postigla samo dva poena, a serija 13:2 je bila furiozna i kreirala najvećih plus 18 u dotadašnjem toku utakmice – 41:23. Sjajan je u drugom kvartalu bio Mo Faje, zatvarao je sve prilaze košu, bio aktivan u skoku sa obe strane terena i pobrao aplauze prisute publike za beskompromisnu borbu.
Na kratko su gosti prekinuli seriju, ali je Faje dodao još četiri poena na svoj konto i povećao razliku. Na kraju poluvremena crveno-beli su imali 21 poen prednosti, a pre svega zahvaljujući brilijantnoj odbrani koja je Primorskoj dozvolila samo tri poena u drugom kvartalu – 45:24.
Gde su stali igrači Zvezde, tu su i nastavili u trećem kvartalu. Nova serija, ovog puta 9:0 kreirala je ogromnih plus 30 – 54:24.
Potpuna kontrola bila je u rukama igrača Crvene zvezde koji su do kraja utakmice podarili publici i obilje atraktivnih poteza. Bila je to izvrsna uvertira i poziv za navijače da napune ”Štark arenu” u četvrtak kada će Zvezda odigrati utakmicu 2. kola Evrolige protiv Fenerbahčea.
Crvena zvezda mts –  Koper Primorska 90:64 (28:21, 17:3, 28:24, 17:16)
Crvena zvezda mts: D. Braun 8, Čović 2 (5as), L. Braun 18 (10as), Perperoglu 5, Davidovac, Lazić 5, Faje 10 (8sk), Braun 8, Dobrić 13, Gist 11 (7as),Dženkins 4, Odžo 6 (4as).