ABA U19 – Crvena zvezda prva u Zadru, u polufinalu sa Cibonom

Junioska selekcija Crvene zvezde mts bez poraza je okončala kvalifikacioni turnir u Zadru, pošto je u utakmici koja nije imala takmičarski značaj slavila protiv domaćina Zadra sa 100:45.

U utakmici u kojoj se svih 10 igrača Crvene zvezde mts upisalo u listu strelaca, najefikasniji su bili Pavićević sa 19 i Dobrašinović sa 18 poena.

Već nakon prve deonice pobednik je bio poznat 31-10 za crveno-bele, u istom ritmu nastavilo se i od 10-20 minuta, pa je već na poluvremenu bilo ogromnih 63-20.

Do kraja meča, ekipa Crvene zvezde je rutinski održavala prednost i stigla i do pete pobede kojom je samo potvrdila prvo mestu kvalifikacionoj grupi B koja je igrana u Zadru. Pored ekipe Crvene zvezde mts, na F4 plasirale su se i ekipe Primorske (grupa u Zadru), Mega Bemaksa i Cibone (grupa u Beogradu).

Ekipa Crvene zvezde mts igraće u polufinalu protiv ekipe Cibone koja je kao drugoplasirana završila takmičenje u grupi A.