Lukas novo pojačanje KK Crvena zvezda mts!

Američki plejmejker Kejlin Lukas novo je pojačanje KK Crvena zvezda mts!

Iskusni Amerikanac koji ima 30 godina, visok je 185 centimetara i osnovna pozicija u timu mu je organizator.

Lukas, rodom iz Detroita i nekadašnji igrač Mičigen Stejt Koledža kao i NBA ekipe Detroit Pistons, potpisao je ugovor sa crveno-belima do kraja sezone i međunarodnih takmičenja u kojima učestvuje naš klub u takmičarskoj sezoni 2019-2020.

Lukas je posle koledž karijere, prve profesionalne godine proveo u Evropi igrajući za Olimpijakos i turski Banvit, a onda kroz G ligu tražio svoje mesto u NBA ligi. Nakon sezone  u Memfis Grizlisima, igrao je i za ekipu Hapoela iz Jerusalima, a prošlu sezonu proveo je i ekipi Pistonsa kao i njihove ekipe iz G lige Grand Rapids.

U tom timu imao je vrlo zapaženu ulogu sa preko 21.poenom i skoro 6 asistencija po utakmici. Odlikuje ga izvanredan pregled igre, brzina i  brojne asistencije. U ekipi Crvene zvezde imaće primarnu ulogu organizatora igre sa Lorenzom Braunom u nastavku ABA i Evrolige.

KK Crvena zvezda želi dobrodošlicu Lukasu u naš klub i želi mu puno uspeha u najvažnijim utakmicama koje crveno-belima predstoje!